Macierewicz w opałach

Opublikowano: 12.05.2017 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 275

Czy to kolejny krok na drodze do upadku Macierewicza? Sejmowa komisja poparła wniosek o kontrolę Najwyższej Izby Kontroli w resorcie obrony. Za wnioskiem głosowali również posłowie PiS.

NIK ma badać sprawę zakupu nowych samolotów do przewozu najważniejszych osób w państwie i zająć się sprawą wycieku informacji niejawnych. Obie kwestie są mocno kłopotliwe dla ministra Macierewicza. Zakup samolotów został ogłoszony z wolnej ręki, co oznacza brak uczciwego i transparentnego przetargu. Za sumę 2 miliardów złotych zostaną kupione maszyny koncernu Boeing. To firma, z którą związany był przez lata Wacław Berczyński, były przewodniczący podkomisji smoleńskiej, która „odkryła” wybuch bomby termobarycznej na pokładzie rządowego samoloty 10 kwietnia 2010 r.

Nazwisko Berczyńskiego pojawia się też w kolejnej sprawie, która ma być poddana kontroli. Chodzi o słynne stwierdzenie, jakoby to on utrącił kontrakt na francuskie Caracale, choć według przepisów, nie miał prawa widzieć żadnych dokumentów w tej sprawie, nie miał też prawa ingerować w decyzje komisji przetargowej. Co ciekawe, za wnioskiem zgłoszonym przez opozycyjnych posłów PO, zagłosował nie tylko przewodniczący sejmowej komisji Michał Jach z PiS, ale też kilku innych posłów z tego ugrupowania. Oznaczać to może, że pozycja Antoniego Macierewicza słabnie i coraz więcej jest w PiS ludzi, którzy nie chcą firmować swoimi nazwiskami jego poczynań.

To pierwsza w tej kadencji parlamentu decyzja tej komisji, która uwzględniła wnioski opozycji. A pamiętać należy, że na czele NIK stoi również polityk PO.

Autorstwo: MW
Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Waldorfus
Użytkownik

Wacław Berczyński to jest w ogóle wróg numer jeden. To właśnie on — ten cwaniak — zebrał najwięcej dowodów na to że to nie była katastrofa!

A Macierewicza, to teraz, po takim czymś, to już na pewno zwolnią z pracy…