Macierewicz straszy wojną domową

Opublikowano: 13.01.2017 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 502

Minister obrony narodowej Antoni Macierewicz oznajmił w wywiadzie dla PAP, że Polska znajduje się na krawędzi wojny domowej. Mówi to człowiek, na którego rozkazy wojsko może użyć broni.

“Należy to jasno potępić” – powiedział Macierewicz, przywołując tezę, że sytuacja w naszym kraju przypomina tę z lat 1960. we Włoszech. Panu ministrowi chodziło o Czerwone Brygady, lewicową organizacje terrorystyczną, która dokonała porwania i zabójstwa pięciokrotnego premiera Włoch Aldo Moro, nękała państwo włoskie atakując urzędników państwowych, dziennikarzy, prawników i członków związków zawodowych. Tą zgrabną parabolą Macierewicz próbuje udowodnić, że obecna opozycja polska to właśnie organizacja, która nawołuje do terroru i zabójstw.

W wypowiedzi dla TV Trwam minister obrony narodowej przywołał jako przykład wezwań do wewnętrznego, bratobójczego konfliktu m. in. nazwisko prof. Marcina Króla, filozofa polityki i historyka idei.

Tego typu opowieści, wygłaszane przez członka rządu zdolnego teoretycznie wyprowadzić wojsko z koszar na ulice lub rozkazać patrolowanie miast i wsi uzbrojonym funkcjonariuszom Obrony Terytorialnej przestają mieścić się w kategoriach ponurego żartu o zdolnościach polskich elit do autodestrukcji państwa. Stają się realną groźbą dla porządku konstytucyjnego kraju. W cywilizowanym kraju premier powinna zdymisjonować takiego ministra lub choćby publicznie przywołać go do porządku. W Polsce raczej nie ma na to szans.

Autorstwo: MW
Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Maximov
Użytkownik
Maximov

Jak widzicie, na naszych oczach własnie trwa podpalanie kolejnego państwa, tym razem niestety naszego, przez krzewicieli demokracji z innego kontynentu.
Dzielą nas coraz bardziej, szczują na siebie.
Moim zdaniem politycy z PiS, PO, Nowoczesnej czy PSL utracili mandat do reprezentowania Polaków i pchają Polskę w odmęty chaosu.
Tak jak pisał @kudłaty72, zbroić się i robić zapasy bo czasy idą ciężkie…

Szwęda
Użytkownik
Szwęda

Partiokracja do wywalenia na śmietnik historii!!!
Partiokracja to zaprzeczenie demokracji!!!

Fenix
Użytkownik
Fenix

@Wędrowny , Ja zgadzam się z tobą i proponuje zamiast demokracji, przyjąć odpowiedzialność za siebie tym jednostkokracja .

Velevit
Użytkownik

Tak źle jak z pisem teraz to jeszcze nie było. Ja po stokroć wolę samolubnych cwaniaków z innych opcji niż patriotyczno religijnych fanatyków z misją. To co się dzieje przekracza moje wcześniejsze obawy. Szkoda gadać

MONSTER
Użytkownik
MONSTER

Maciarewicz za rządów Olszewskiego miał racje co do Bolka. Jest osobą kontrowersyjną ale Wojsko Polskie obecnie go chwali pod niebiosa. Moim zdaniem jest pieniaczem ale swoja robotę wykonuje dobrze. Są wojska amerykańskie w Polsce, za chwilę będziemy mieli ponad 100 samolotów F16 – wszystko idzie w dobrym kierunku.