Macedonia ma nową nazwę

Opublikowano: 13.06.2018 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 468

Grecja zgodziła się zaakceptować dla Macedonii nazwę “Republika Macedonii Północnej” lub “Macedonia Północna” – oświadczył rzecznik greckiego rządu.

Ateny i Skopje osiągnęły porozumienie w kwestii uregulowania trwającego od wielu lat sporu o nazwę byłej jugosłowiańskiej republiki.

Premier Macedonii Zoran Zaew oświadczył podczas konferencji prasowej, że jego kraj przyjmie nazwę Republika Macedonii Północnej.

Osiągnięte porozumienie otwiera Macedonii drogę do UE i NATO, co do tej pory było niemożliwe z powodu konfliktu z Grecją. Porozumienie zostało osiągnięte podczas rozmowy telefonicznej między premierami obu krajów. Po rozmowie premier Grecji Aleksis Tsipras wydał oświadczenie, które transmitowały niemal wszystkie macedońskie stacje telewizyjne.

“Drodzy rodacy, mamy historyczne rozwiązanie… Nazwa Republika Macedonii Północnej z tłumaczeniem na wszystkie języki dla powszechnego użytku” — oświadczył szef greckiego rządu. Dodał, że umowa musi być teraz podpisana przez grecki i macedoński rząd, a następnie ratyfikowana w parlamencie.

Jesienią w Macedonii odbędzie się referendum w sprawie zatwierdzenia ustalonej nazwy.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o