Lula w więzieniu, ludzie protestują

Opublikowano: 09.04.2018 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 776

Luiz Inacio Lula da Silva, były prezydent Brazylii, oddał się w ręce policji i poszedł za kraty.

Po kilku dniach chronienia się w siedzibie związku zawodowego metalurgów w Brasilii, prezydent Silva oddał się w ręce policji. To była już jego druga próba wyjścia spod opieki robotników. Pierwsza została udaremniona przez rozemocjonowanych związkowców, którzy dosłownie wyciągnęli go z samochodu. Jednak za drugim razem wszystko poszło po myśli byłego prezydenta.

“Nie jestem ponad prawem. Wierzę w wymiar sprawiedliwości, ale w uczciwy wymiar sprawiedliwości, z postępowaniem opartym na konkretnych dowodach” – powiedział Lula, gdy opuszczał siedzibę związkowców.

W ten sposób prezydent, autor jednego z największych sukcesów gospodarczych i równościowych Brazylii, zgodził się na rozpoczęcie odbywania kary 12 lat więzienia, na które skazał go sąd, choć zarzuty były słabe, a w porównaniu z dzisiaj rządzącymi Brazylią, uwikłanymi w gigantyczną korupcję, wręcz znikome.

W sobotę Sąd Najwyższy Brazylii odrzucił apelacje adwokatów byłego prezydenta, wnioskujących o wstrzymanie decyzji o osadzeniu popularnego polityka w więzieniu.

Były prezydent został przewieziony do zakładu karnego w Kurytybie, gdzie czekała na niego wcześniej już przygotowana cela. Niemal natychmiast pod gmachem więzienia zgromadzili się zwolennicy Luli da Silvy, protestujący przeciwko decyzjom brazylijskiego wymiaru sprawiedliwości. Protest szybko przekształcił się w zamieszki, w czasie których policja użyła gazu łzawiącego i granatów hukowych. 8 osób zostało rannych, w tym troje nieletnich i jeden policjant.

Autorstwo: MW
Źródło: Strajk.eu


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.