Łukaszenka wytoczył wojnę synoptykom

Opublikowano: 12.06.2019 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 774

Prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenka zagroził synoptykom zwolnieniami z powodu niedokładnych prognoz pogody – jak informuje służba prasowa prezydenta Białorusi, powiedział o tym podczas koordynacji władz lokalnych.

Opowiadając o stanie rolnictwa we współczesnej Białorusi, prezydent kraju skrytykował pracę centrum hydrometeorologicznego. Aleksander Łukaszenka zauważył, że organizacja nie radzi sobie z przypisanymi jej obowiązkami.

Szef państwa powiedział, że synoptycy „muszą zostać zwolnieni lub muszą się poprawić”. W najlepszym razie, podkreślił Łukaszenka, Centrum Hydrometeorologiczne dostarcza informacji o dokładności 50-70%. Białoruś nie potrzebuje takiego Centrum Hydrometeorologicznego, zirytował się lider republiki. Aleksander Łukaszenko przyznał, że orientuje się na prognozy pogody białoruskiej armii. Według prezydenta prognostycy wojskowi podają „prawie” w 100% poprawne prognozy.

Wcześniej białoruski lider zwolnił jedną z najbardziej wpływowych osób na Białorusi. Zdymisjonował zastępcę sekretarza stanu Rady Bezpieczeństwa republiki Andrieja Wtiurina za „popełnienie czynów dyskredytujących rangę wojskowego”.

Decyzja została zatwierdzona dekretem głowy państwa z 24 kwietnia. Andriej Wtiurin jest uważany za jednego z najbardziej wpływowych Białorusinów, jego nazwisko było wielokrotnie uwzględniane w odpowiednich rankingach. Przed przejściem do Rady Bezpieczeństwa w 2014 roku przez siedem lat kierował Służbą Bezpieczeństwa Prezydenta Republiki, do której trafił w 1995 roku, czyli rok po rozpoczęciu prezydentury Aleksandra Łukaszenki.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.