Łukaszenka składa Polakom życzenia z okazji 11 listopada

Opublikowano: 11.11.2021 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1855

Prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenko złożył Polakom życzenia z okazji przypadającego dziś Narodowego Święta Niepodległości.

Aleksander Łukaszenko w imieniu pokojowego o wielonarodowościowego narodu Białorusi i swoim złożył życzenia narodowi Polski z okazji Narodowego Święta Niepodległości – głosi komunikat służby prasowej białoruskiego prezydenta.

W życzeniach zaznaczono, że „od czasów starożytnych (dwa) narody wiążą silne więzi oparte na wspólnocie wartości duchowych i kulturowych, dobrosąsiedzkich kontaktach humanitarnych i gospodarczych”.

„Na przestrzeni wieków interakcja białorusko-polska nabrała dodatkowego znaczenia dzięki bezcennym kapilarom różnorodnych relacji międzyludzkich” – podkreślił Łukaszenka w swoich życzeniach dla Polaków.

Prezydent Białorusi wyraził w swoim przesłaniu do Polaków pewność, że „i w obecnych okolicznościach, pomimo koniunktury politycznej, trudnych wyzwań i zagrożeń, dzięki otwartości i racjonalnemu dialogowi, bezstronnemu spojrzeniu na przeszłość i teraźniejszość, narody obu krajów są w stanie wspólnie realizować pragmatyczne idee jednoczące”.

„Jestem przekonany, że zasady nieingerencji w sprawy wewnętrzne, przełomowe projekty inwestycyjne, wspólna praca na arenie międzynarodowej na rzecz stabilności i bezpieczeństwa będą służyć temu wzmocnieniu niezależności i suwerenności naszych krajów, staną się solidnym fundamentem dla zachowania pokoju i konstruktywnej współpracy” – podkreślił Łukaszenka, życząc jednocześnie Narodowi Polskiemu solidarności, pomyślności i pewności jutra.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

7 komentarzy

 1. Cami 11.11.2021 12:27

  “…nieingerencji w sprawy wewnętrzne…” i wszystko w temacie, a nasz dudek lamana angielszczyzna z ich opozycja nawija przez neta i sie tym jeszcze chwali 🙁

 2. Szwęda 11.11.2021 18:13

  Ten mąż stanu A. Łukaszenko chyba doskonale rozumie, że naród polski i naród białoruski nie mają chyba odpowiednika wśród innych narodów jeżeli chodzi o prawdziwą bratniość i wszystko to co obserwujemy obecnie to są wyłącznie wojenki polityczne wywołane przez zażartych wrogów obydwu narodów.

 3. adambiernacki 11.11.2021 18:40

  Łukaszenka się sprzedał i razem z komunistami czyli dziewkami banków atakuje Polskę. Niestety prócz ruskich, niemieckich, tureckich i amerykańskich komunistów biorą w tym udział tutejsze dzieweczki parlamentarne. Wszystko ma za zadanie nie tylko odwrócić uwagę od niszczenia Polaków od wewnątrz ale doprowadzić do szybkiej likwidacji narodu polskiego w drodze ataku zbrojnego. Finalizuje się długie przygotowania zwyczajnie.

 4. radical3dom 12.11.2021 01:39

  Dla tych co jeszcze mają wątpliwości a nie dla tych co nie wiedzą (bo i tak nie wezmą tej wiadomości) Polską od dawna rządzą żydzi którzy od wieków na małą i na wielką skalę działali aby poróżnić ludzi w celu przejęcia ich majątków. To dzieje się w teraźniejszej Polsce, żydzi u koryta- Morawiecki, Duda Kaczyński, Niedzielski i wiele szabes-gojów ciężko pracują aby Polak w swoim kraju był wyrobnikiem i istotą niższej kategorii niż pies żyda.

 5. j3w 12.11.2021 08:16

  “Na przestrzeni wieków interakcja białorusko-polska” – tutaj się uśmiałem, no ale będzie już ponad 100 lat – jeśliby liczyć na korzyść tego fragmentu patetycznej wypowiedzi. Oczywiście może to kwestia tłumaczenia.

 6. Cami 12.11.2021 12:19

  @radical…
  odwroce Tw wypowiedz: Bankowska i cala reszta antypolskiego PO tam siedzacego za Euro i plujacego za te pieniadze na wlasny kraj, Tusk itp. – sluzacy na paskach najezdzcy ciezko pracuja aby Polak w swoim kraju zyl z wyzysku innych Polakow w tym kraju.
  Jak widzisz : jedni chca wam zabrac co nakradliscie i z czego sie utrzymujecie (wyzysk sily roboczej), a drudzy chca ten stan utrzymac, wkoncu ne po to kradli, albo juz nie pamietaja ze z ukradzionegowykupionego za 1 pln te ich pseudo biznesy 🙁

 7. adambiernacki 15.11.2021 14:28

  Wszyscy wiedzą o tych żydowskich rządach i dotąd nikomu życia nie odebrali więc…. Olszańskiego zwinęli za spalenie statutu kaliskiego nie za to że nawoływał do odrąbywania głów. Co to oznacza? Oczywiste wskazanie na fakt żydowskiej okupacji tego terytorium. Problem w tym, że Polaków właściwie jest mniejszość natomiast większość stanowi ludność polskojęzyczna. Potężna reprezentacja mentalnych i genetycznych niewolników.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.