Łukaszenka nie wie, po co Ukraińcom pakt o nieagresji

Opublikowano: 25.01.2023 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2161

Prezydent Białorusi Aleksandr Łukaszenka poinformował o ofercie ze strony Ukrainy. Kijów złożył propozycję paktu o nieagresji. Z kolei białoruski przywódca zastanawia się, czy przyjąć umowę.

Białoruski przywódca Alaksandr Łukaszenka twierdzi, że Kijów proponuje Mińskowi podpisanie paktu o nieagresji. Jednocześnie polityk krytykuje Ukrainę, za działania obronne, organizowane przez Kijów.

„Nie wiem, po co Ukraińcom to potrzebne. Z jednej strony proszą nas, abyśmy pod żadnym pozorem nie walczyli z Ukrainą, nie przerzucali tam naszych sił” – powiedział Aleksandr Łukaszenka. „Z drugiej strony przygotowują wybuchową mieszankę, uzbrajają bojowników, którzy stanowią potencjalne zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego Białorusi” – wyjaśnił prezydent Białorusi.

Brytyjska telewizja Sky News poinformowała, że ukraińskie wojsko przeprowadziło ćwiczenia wojskowe przy granicy z Białorusią. Kijów obawia się dołączenia Mińska do wojny z Rosją. Ukraińskie ćwiczenia wojskowe przy granicy z Białorusią były spowodowane obawą, zaangażowania Mińska w wojnę z rosyjskim agresorem.

Doradca liderki białoruskiej opozycji Swiatłany Cichanouskiej poinformował, że w Borysowie ogłoszono komunikat, który wzywał mężczyzn w wieku poborowy do udania się do komisji wojskowych. Jak wyjaśnił Franak Wiaczorek, zdaniem białoruskich władz, mieli oni złożyć wyjaśnienia w kwestii danych.

Autorstwo: Krystian Rusiniak
Na podstawie: DoRzeczy.pl
Źródło: MediaNarodowe.com

13

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. rzbogdan 25.01.2023 19:02

    Jakie ćwiczenia, przecież wszystkie jednostki walczą na froncie. Dziwna ta wojna.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.