Łukaszenka nakazał wstrzymać wzrost cen

Opublikowano: 30.05.2011 | Kategorie: Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 517

Prezydent Białorusi Aleksandr Łukaszenka postanowił zażądać wstrzymania cen towarów, uznając, że teraz ceny mogą rosnąć jedynie za zgodą premiera i gubernatorów.

Prezydent zażądał też, by sklepy zapełniły się towarami i zasugerował, że jeśli sytuacja finansowa w kraju nie zostanie szybko ustabilizowana, to premier i szef banku narodowego będą musieli podać się do dymisji.

“Nikt niczego nie kupi bez mojej zgody” – powiedział Łukaszenko, nawiązując do informacji o zbliżającej się prywatyzacji państwowych przedsiębiorstw, choć jest to jeden z warunków otrzymania przez Białoruś.

Aleksander Łukaszenka na obradach rządu powiedział, że obecnie nie ma towarów, na które należałoby podnosić ceny i teraz ceny będą mogły rosnąć tylko za zgodą premiera oraz gubernatorów. Zażądał również aby w ciągu tygodnia sklepy zapełnione zostały towarami. Łukaszenka dał do zrozumienia, że jeśli nie uda się ustabilizować sytuacji finansowej w kraju to premier i szef banku narodowego Białorusi będą musieli podać się do dymisji. Polecił wzmocnienie dyscypliny w zakładach pracy. Zaapelował do ludności aby nie robiła zapasów produktów oraz zapewnił, że na Białorusi nie będzie prywatyzacji państwowych przedsiębiorstw za bezcen.

“Nikt niczego nie kupi bez mojej zgody” – mówił przywódca Białorusi, nawiązując do pogłosek o nadchodzącej prywatyzacji największych i najbardziej atrakcyjnych przedsiębiorstw państwowych. Tymczasem minister finansów Rosji Aleksiej Kudrin powiedział, że jednym z warunków otrzymania przez Białoruś kredytu jest prywatyzacja przedsiębiorstw. Zaś premier Władimir Putin poinformował, że finalizowane są rozmowy o nabyciu przez Gazprom pozostających w rękach państwa białoruskiego 50. procent akcji Biełtransgazu – miejscowego dystrybutora gazu.

Źródło: Władza Rad


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Dobrodziej 30.05.2011 12:39

    To się nazywa podbój ekonomiczny, dużo popularniejszy przez ostatnie 100 lat, od podboju militarnego.

  2. Roots Chant Rising 30.05.2011 16:12

    Może Komoruski niech bierze przykład z Łukaszenki. Nasze ceny idą ciągle w górę a prywatyzację uznaje się jako praktykę konieczną w celu zwiększenia przychodów spółek(jak na przykład prywatyzacja baz nasiennych).Brak słów…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.