Łukaszenka chce referendum ws. nowej konstytucji

Opublikowano: 01.09.2020 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 907

Na Białorusi trwają już prace nad trzecią wersją konstytucji kraju, poinformował prezydent republiki Alaksander Łukaszenko na spotkaniu z prezesem Sądu Najwyższego Walancinem Sukałą 31 sierpnia, podała agencja informacyjna Belta.

https://www.youtube.com/watch?v=NZ-PDskKdPc

Zaznaczył, że już teraz specjaliści, w tym sędziowie Trybunału Konstytucyjnego, pracują nad nowelizacją ustawy zasadniczej, a projekt zaktualizowanej konstytucji Białorusi zostanie poddany publicznej dyskusji, odbędzie się referendum.

„Żeby wyrazili swoje zdanie, co im się podoba, a co nie, swoje myśli. Chcę powiedzieć tym, którzy są szczególnie gorliwi, którzy w zgiełku wzywają do zmian: muszą zrozumieć, że każdy dorosły ma jeden głos, kiedy głosuje w jakiejś sprawie w referendum dotyczącym konstytucji” – powiedział Łukaszenka.

Ponadto zaznaczył, że głosów niepełnoletnich obywateli kraju, których jest „niemało na wiecach”, nie można uwzględnić, chociaż mogą wyrazić „swoją opinię”.

Łukaszenka podkreślił również, że nie będzie „powrotu” do konstytucji z 1994 roku. „To jest zmiana, ale to nie jest ruch naprzód. Chciałbym, aby te zmiany posunęły nasze społeczeństwo do przodu. Będziemy nalegać na takie zmiany i proponować je naszemu narodowi” – podsumował prezydent.

Na podstawie: Belta.by
Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Fenix 03.09.2020 07:14

    Zmiana systemu w tym konstytucji. Ludzi prawo w osobie “JA” stanowię .Władzę dzielimy ludzie ,nie sprawujemy nad ludźmi . Referendum zgody na działanie ,ludzie . Budowania osobistego dobrobytu, ludzie. Wymiana urzędników na inżynierów.
    Nie wybór ludzi do władzy, ” zamienił stryjek siekierkę na kijek” W Polsce mamy tego przykład, ludzie u władzy zmieniają się lub nie, a system pozostaje bez zmian? Uzurpatorzy u władzy, dzielą ludzi napuszczając na siebie nawzajem, siła przeciwko sile , walczymy o władzę ludzie , wzajemnie się wyniszczając,i zostając z niczym . Nie walczmy ludzie . Dzielmy władzę nie ludzi. Jednym jesteśmy. Ludzie ruszmy się, a zburzymy posady systemu zniewalania ludzi !

  2. Fenix 03.09.2020 08:16

    Wymiana polityków , urzędników , gadające głowy mówiące od rzeczy, na inżynierów, przedsiębiorców ,i kompetentnych znających się na rzeczy.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.