Luis Arce objął urząd prezydenta Boliwii

Opublikowano: 09.11.2020 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1436

Luis Arce objął urząd prezydenta Boliwii, zapowiadając walkę z kryzysem politycznym i gospodarczym w kraju, a także o pokój „bez ograniczeń”.

Uroczysta ceremonia zaprzysiężenia, w której wzięły udział delegacje z Argentyny, Kolumbii, Hiszpanii, Wenezueli, Chile, Stanów Zjednoczonych, Iranu, Panamy, Urugwaju i Paragwaju, odbyła się w parlamencie kraju.

Podczas przemówienia, które było transmitowane przez stację Telesur, Arce oświadczył, że rząd tymczasowy pozostawił gospodarkę kraju z rekordowo niskimi od ostatnich lat wskaźnikami, wzrosło bezrobocie, poziom biedy i nierówności społeczne. Jak zaznaczył nowy prezydent, zamierza walczyć z kryzysem w kraju, z korupcją a także zbudować niezależny system sprawiedliwości.

„Z tej trybuny chciałbym zwrócić się do społeczności międzynarodowej… Jesteśmy suwerennym narodem z rządem, zrodzonym w lokalach wyborczych, chcemy pracować w imię wielobiegunowego świata…, w którym wszystkie narody żyją bez strachu, nienawiści, kradzieży zasobów naturalnych, bez rasizmu, gróźb i jakiegokolwiek nacisku” – podkreślił. „Stawiamy na rozwiniętą, a nie podporządkowaną integrację, która dotyczy wszystkich sfer życia – od służby zdrowia i edukacji do gospodarki i handlu… Podnosimy flagę demokracji w imię życia i pokoju bez ograniczeń” – dodał Arce.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.