Lufthansa odwołuje 3100 lotów

Opublikowano: 27.06.2022 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1776

Lufthansa spodziewa się, że globalna działalność lotnicza firmy nie powróci do 2023 r., ponieważ braki kadrowe i rosnący popyt spowodowany zniesieniem ograniczeń dotyczących koronawirusa zmusiły firmę do odwołania lotów.

„Niestety, krótkoterminowa poprawa tego lata nie jest zbyt realistyczna” – powiedział „Die Welt” członek zarządu Lufthansy, Detlef Kaiser, dodając, że problem ma charakter globalny i jedynym wyjściem jest zmniejszenie liczby lotów.

Lufthansa ogłosiła, że planuje wycofać latem około 3 tys. lotów ze swoich hubów we Frankfurcie i Monachium, co stanowi około 15% przepustowości linii lotniczej.

„Niemieckie linie lotnicze starają się w jak najmniejszym stopniu wpływać na podróże turystyczne, odwołując loty krótko- i średniodystansowe, które mają wiele alternatyw” – powiedział Kaiser „Die Welt”.

Popyt na podróże w Europie gwałtownie wzrósł po zniesieniu restrykcji dotyczących wirusów, co spowodowało trudności dla wielu linii lotniczych i oznaczało dla pasażerów wielogodzinne kolejki i odwoływanie lotów. Nowa epidemia COVID-19, choć mniej śmiertelna niż poprzednie fale, powoduje większą absencję, pogłębiając poważne niedobory siły roboczej (niemieckie media nie dopuszczają myśli, że mogą to być skutki masowych zastrzyków „szczepionkami COVID-19” – przypis WM).

Problem zaostrzają narastające spory pracownicze, ponieważ pracownicy chcą, aby płace dotrzymywały kroku inflacji, a strajki już się rozpoczęły lub grożą ich rozpoczęciem w wielu liniach lotniczych, w tym w Ryanair i British Airways.

Ten rozwój jest kolejnym ciosem w europejski sektor lotniczy, który był jednym z najbardziej dotkniętych pandemią, a linie lotnicze i lotniska straciły miliardy euro, ponieważ wirus przerwał trwający od dziesięcioleci boom turystyczny. Linie lotnicze dokonały redukcji personelu podczas kryzysu zdrowotnego i teraz powoli wracają do normalności z powodu obaw o stabilność sprzedaży biletów.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. sga 27.06.2022 21:30

    jak dla mnie samoloty sa zbedne

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.