Liczba wyświetleń: 858
Najnowsze badania wykazały, że ludzie wierzący cieszą się znacznie dłuższym życiem niż ludzie nieposiadający żadnej wiary. Różnica w długości życia wynosi dobrych kilka lat.
Badania nad długością życia ludzi wierzących i niewierzących przeprowadzili naukowcy z Ohio State University. Dla celów badania eksperci przeanalizowali 1000 nekrologów.
Badanie wykazało, że ludzie wierzący żyją nawet 5 lat dłużej niż ludzie nieposiadający żadnej wiary. – Przynależność religijna miała prawie tak duży wpływ na długowieczność jak płeć i przekłada się na kilka lat więcej życia – powiedziała odpowiedzialna za wyniki badań Laura Wallace.
Naukowcy wykazali, że jednym z podstawowych powodów, dla których religia wydłuża życie, jest przynależność do różnorodnych organizacji – zarówno tych stricte religijnych jaki i tych społeczno – religijnych. Poza tym wiara i nakazy moralne płynące z posiadania określonej wiary mają wpływ na pozytywne zachowania jednostek, wiążące się chociażby z ograniczeniem spożycia szkodliwych substancji – alkoholu czy narkotyków.
Naukowcy z uniwersytetu z Ohio dowiedli także, że ludzie religijni są mniej zestresowani, ponieważ inaczej i skuteczniej radzą sobie ze stresem niż ludzie niewierzący. – Wiele religii promuje praktyki redukujące stres, które wpływają na dobre samopoczucie. Są to przede wszystkim modlitwa i medytacja – powiedział profesor Baldwin Way, współautor badania.
Zdjęcie: martinduss (CC0)
Źródło: PolishExpress.co.uk
Nie ma ludzi niewierzących ! ….każdy w coś , lub kogoś wierzy , brak jakiej kolwiek wiary doprowadza do depresji utraty sensu życia i w końcu śmierci .
serio?… wierzysz w to?… .. .
Może być tak, że wierzący, ze strachu przed śmiercią, dają wszystkie pieniądze na lekarstwa.
A ja myśle, ze to prędzej niewierzący te leki kupują na potęgę, tak bardzo do nicości przejść nie chcąc, i ich te leki wykańczają ostatecznie i przedwcześnie.
Jeszcze zdrowsi są zapewne ludzie posiadający psy. Albo wierzący którzy mają daleko do kościoła a brakuje im samochodu oraz pieniędzy na lekarstwa.