Ludzie umierają nie wiadomo od czego

Opublikowano: 06.07.2022 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1390

Alberta – prowincja w Kanadzie – zgłasza bezprecedensowy wzrost liczby zgonów w 2021 roku o nierozpoznanej przyczynie. Kategoria ta wyprzedza demencję, która znajdowała się na pierwszym miejscu od 2016 r., oraz COVID-19, który zaczął w dużym stopniu zwiększać liczbę zgonów w prowincji w 2020 r.

W 2021 r. nie zdefiniowane i nieznane przyczyny śmierci zajęły pierwsze miejsce z 3362, w porównaniu z 1464 w 2020 r. i 522 rok wcześniej, zgodnie ze statystykami rządu Alberty. Nieznana kategoria przyczyn zgonów zaczęła pojawiać się na liście dopiero w 2019 roku – nie ma wcześniej zapisu w zestawieniu sięgającym 2001 roku.

Niektórzy lekarze uważają, że mogą to być długotrwałe skutki COVID-19 lub szczepień przeciwko tej chorobie.

Duże badanie z USA, wykazało, że ludzie, którzy mieli COVID-19, są bardziej narażeni na choroby serca, udar, zatorowość płucną i śmierć w porównaniu z tymi, którzy nie zostali zarażeni. Ryzyko jest jeszcze wyższe dla tych, którzy trafiają do szpitala lub na OIOM z COVID-19.

Przewlekła choroba niedokrwienna serca była czwartą najczęstszą przyczyną zgonów w prowincji w 2021 r. na poziomie 1939. W latach 2001–2015 zajmował pierwsze miejsce.

Następnie są nowotwory złośliwe tchawicy, oskrzeli i płuc (1552), ostry zawał mięśnia sercowego (1075), przewlekła obturacyjna choroba płuc (1028), cukrzyca (728), udar mózgu (612) i przypadkowe zatrucie (604).

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net

18

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.