Ludzie, których miało nie być

Opublikowano: 02.09.2022 | Kategorie: Audycje

Liczba wyświetleń: 433

Szerokie niziny Południowego Podlasia były kiedyś usiane błyszczącymi kopułami cerkwi prawosławnych. W 1938 roku świątynie nagle zniknęły z krajobrazu, Ani nie rozsypały się ze starości, ani nie strawił ich ogień. W letnie upalne dni, w czas zbierania polonów, gdy wszyscy ciężko pracowali w polu, do wsi przyjeżdżało polskie wojsko i rozciągało linami drewniane budowle. Po zburzonych cerkwiach zostawały puste miejsca i pustka w sercu. A historia tak samo jak przyroda pustki nie znosi… na konsekwencje, które skutki odczuwalne są do dzisiaj nie trzeba było długo czekać. doktor Mariusz Sawa – komentarz historyczny. Grażyna Hankiewicz – zdjęcie z odpustu św. Anny w Międzylesiu. O cerkwi opowiadali Włodzimierz Gołubczuk i Katarzyna Ustymowicz.

1

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.