Ludzie Ahmadineżada wycięci z list wyborczych

Opublikowano: 16.02.2020 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1187

Już w przyszłym tygodniu w Iranie odbędą się wybory parlamentarne. Na listach wyborczych konserwatystów zabraknie tymczasem stronników byłego prezydenta Mahmuda Ahmadineżada, którzy zostali między innymi wykreśleni z list wyborczych w okręgach znajdujących się na terenie Teheranu. Ponadto nie znajdzie się też na nich wielu innych radykałów.

Wybory do Islamskiego Zgromadzenia Konsultatywnego, popularnie zwanego Madżlisem, odbędą się już w piątek 21 lutego. Nie zmienia to jednak faktu, że biorące w nich udział ugrupowania mogą wciąż zmieniać swoje listy wyborcze, a z takiej możliwości skorzystali tak zwani pryncypialiści skupieni w koalicji Rady Koordynacyjnej Islamskich Sił Rewolucyjnych.

Tym samym z list w okręgach w Teheranie usunięci zostali ministrowie z czasów rządów wspomnianego już Ahmadineżada. Taką decyzję miał podjąć Haddad Adel, szef Rady, który rozmawiał w tej sprawie z Mortezą Agha-Tehranim, przewodniczącym islamistycznego Frontu Zrównoważonego Rozwoju. Ponadto na końcowych listach nie znalazła się cała grupa radykałów i szyickich duchownych.

Ahmadineżad wraz ze swoimi stronnikami jest od kilku lat marginalizowany w irańskiej polityce. Przed dwoma laty został aresztowany za podżeganie do protestów przeciwko reformistycznej władzy prezydenta Hasana Rowhaniego. W 2017 roku nie został on z kolei dopuszczony do wyborów prezydenckich, o czym zadecydowała Rada Strażników Konstytucji.

Na podstawie: Tabnak.ir
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o