Łotwa jest gotowa pomóc Białorusi importować ropę

Opublikowano: 19.01.2020 | Kategorie: Gospodarka, Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1479

Łotwa ma całą niezbędną infrastrukturę do przepompowywania ropy naftowej przez swoje terytorium na Białoruś i odwrotnie, powiedział minister kolei łotewskiej Talis Linkaits.

Wcześniej prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenka w sporze o ropę i gaz między Mińskiem a Moskwą powiedział, że kraj aktywnie szuka alternatywnych źródeł dostaw ropy naftowej. Między innymi prezydent zauważył, że Mińsk analizuje organizację odwrotnego pompowania ropy naftowej przez rurociąg Drużba z Polski, a także dostawy rurociągiem Odessa-Brody z Ukrainy oraz przez porty Litwy i Łotwy. We wtorek wicepremier Białorusi Dmitrij Krutoj powiedział, że Mińsk bada kwestię dostaw ropy z Ukrainy, Polski, krajów bałtyckich, Kazachstanu i Azerbejdżanu.

„Technicznie mamy wszelką niezbędną infrastrukturę do pompowania ropy przez Łotwę na Białoruś i odwrotnie – w zasadzie istnieje taka możliwość techniczna w obu kierunkach. Musimy tylko omówić warunki techniczne” – powiedział Linkaits w wywiadzie dla telewizji ONT.

Według ministra, jeśli Białoruś jest zainteresowana, Ryga jest zawsze gotowa zaoferować swoje warunki. Zasugerował, że przedsiębiorstwa tego kraju mogły otrzymać propozycje z Mińska dotyczące tranzytu ropy naftowej przez Łotwę i teraz je rozważają.

Po spotkaniu z Łukaszenką w Mińsku premier Łotwy Krišjānis Kariņš oświadczył w Mińsku, że rząd łotewski jest zainteresowany organizacją transportu ropy naftowej na Białoruś z portów łotewskich, ale jest to kwestia porozumienia pomiędzy firmami.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.