Łotwa jest gotowa pomóc Białorusi importować ropę

Opublikowano: 19.01.2020 | Kategorie: Gospodarka, Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 848

Łotwa ma całą niezbędną infrastrukturę do przepompowywania ropy naftowej przez swoje terytorium na Białoruś i odwrotnie, powiedział minister kolei łotewskiej Talis Linkaits.

Wcześniej prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenka w sporze o ropę i gaz między Mińskiem a Moskwą powiedział, że kraj aktywnie szuka alternatywnych źródeł dostaw ropy naftowej. Między innymi prezydent zauważył, że Mińsk analizuje organizację odwrotnego pompowania ropy naftowej przez rurociąg Drużba z Polski, a także dostawy rurociągiem Odessa-Brody z Ukrainy oraz przez porty Litwy i Łotwy. We wtorek wicepremier Białorusi Dmitrij Krutoj powiedział, że Mińsk bada kwestię dostaw ropy z Ukrainy, Polski, krajów bałtyckich, Kazachstanu i Azerbejdżanu.

„Technicznie mamy wszelką niezbędną infrastrukturę do pompowania ropy przez Łotwę na Białoruś i odwrotnie – w zasadzie istnieje taka możliwość techniczna w obu kierunkach. Musimy tylko omówić warunki techniczne” – powiedział Linkaits w wywiadzie dla telewizji ONT.

Według ministra, jeśli Białoruś jest zainteresowana, Ryga jest zawsze gotowa zaoferować swoje warunki. Zasugerował, że przedsiębiorstwa tego kraju mogły otrzymać propozycje z Mińska dotyczące tranzytu ropy naftowej przez Łotwę i teraz je rozważają.

Po spotkaniu z Łukaszenką w Mińsku premier Łotwy Krišjānis Kariņš oświadczył w Mińsku, że rząd łotewski jest zainteresowany organizacją transportu ropy naftowej na Białoruś z portów łotewskich, ale jest to kwestia porozumienia pomiędzy firmami.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 2, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o