LOT przejmuje niemieckie linie lotnicze Condor

Opublikowano: 25.01.2020 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1639

Polskie Linie Lotnicze LOT wygrały rywalizację o niemieckie linie lotnicze. Przejmując Condora, uratują przedsiębiorstwo przed upadkiem. Działając wspólnie w ramach Grupy PGL, będą jednym z wiodących podmiotów lotniczych w Europie – zapewnia Kancelaria Premiera.

Największym liniom wakacyjnym w Niemczech groził upadek po bankructwie jednego z najstarszych na świecie biura turystycznego Thomas Cook. LOT wygrał rywalizację o Condora z kilkoma innymi inwestorami, w tym z amerykańskim funduszem Apollo i brytyjskim Greybull. Jak podaje TVP Info, transakcja przejęcia Condora przez Polską Grupę Lotniczą ma się zakończyć do końca kwietnia tego roku.

LOT i Condor, działające wspólnie w ramach Grupy PGL, będą jednym z wiodących podmiotów lotniczych w Europie, z najważniejszymi rynkami w Polsce i Niemczech – czytamy we wpisie kancelarii premiera na „Twitterze”.

„Duma rozpiera pierś z tego powodu, że polskie firmy zdobywają aktywa zagraniczne. Pokazują siłę i rozpęd polskiej gospodarki – powiedział premier Mateusz Morawiecki ogłaszając przejęcie niemieckiej linii czarterowej. „To naprawdę znakomite osiągnięcie. LOT w porównaniu do 2015 r. przewozi ponad 2 razy więcej pasażerów i to jest fenomenalny przyrost” – podsumował szef rządu. Dodał, że w ciągu czterech lat Polskie Linie Lotnicze zwiększyły liczbę przewożonych pasażerów z 4 do prawie 11 milionów. Taki wynik udało się uzyskać dzięki rozszerzeniu rynków między innymi o rynki Dalekiego Wschodu. „LOT jest troszeczkę jak polska gospodarka. Nie jest największy w Europie, może za kilka dekad to nastąpi, ale dynamicznie się rozwija” – powiedział Morawiecki. Dodał, że jest jedną z najdynamiczniej rozwijających się gospodarek, a OECD stawia ją na pierwszym miejscu wśród 36 innych gospodarek tej organizacji.

Jak podaje Kancelaria Premiera, przejęcie linii Condor przez Polską Grupę Lotniczą zapewni liczne synergie operacyjne i kosztowe, których wartość przekroczy 60 mln euro rocznie, a w perspektywie kilku lat może sięgnąć nawet 100 milionów euro.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

  1. Szwęda 25.01.2020 15:02

    Przecież czy LOT już dawno nie jest polski, tylko pozostała polska nazwa?

  2. Cosmo 25.01.2020 21:17

    Sukces. A za parę miesięcy dowiemy się, że ta inwestycja była tyle warta co kopalnie miedzi w Chile po przejęciu ich przez KGHM Polska Miedź. I tak się zaczną “nieprzewidziane” kłopoty lot’u i jego upadek/przejęcie. Oczywiście to tylko mój wybujały pesymizm ale po tylu latach w naszym państwie teoretycznym i do tego pod zarządem Partii interesu Syjonistycznego wcale taki scenariusz nie wydaje się mało prawdopodobny.

  3. rok2 26.01.2020 09:49

    Za parę miesięcy jak zaczną się kłopoty LOT – u [Niemcy nie pozbywają się rentownych firm], przypomnimy premierowi i prezydentowi [“Brawo! Kto nie ma odwagi, ten nie wygrywa”] ich słowa !!!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.