LOT przejmuje niemieckie linie lotnicze Condor

Opublikowano: 25.01.2020 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1025

Polskie Linie Lotnicze LOT wygrały rywalizację o niemieckie linie lotnicze. Przejmując Condora, uratują przedsiębiorstwo przed upadkiem. Działając wspólnie w ramach Grupy PGL, będą jednym z wiodących podmiotów lotniczych w Europie – zapewnia Kancelaria Premiera.

Największym liniom wakacyjnym w Niemczech groził upadek po bankructwie jednego z najstarszych na świecie biura turystycznego Thomas Cook. LOT wygrał rywalizację o Condora z kilkoma innymi inwestorami, w tym z amerykańskim funduszem Apollo i brytyjskim Greybull. Jak podaje TVP Info, transakcja przejęcia Condora przez Polską Grupę Lotniczą ma się zakończyć do końca kwietnia tego roku.

LOT i Condor, działające wspólnie w ramach Grupy PGL, będą jednym z wiodących podmiotów lotniczych w Europie, z najważniejszymi rynkami w Polsce i Niemczech – czytamy we wpisie kancelarii premiera na „Twitterze”.

„Duma rozpiera pierś z tego powodu, że polskie firmy zdobywają aktywa zagraniczne. Pokazują siłę i rozpęd polskiej gospodarki – powiedział premier Mateusz Morawiecki ogłaszając przejęcie niemieckiej linii czarterowej. „To naprawdę znakomite osiągnięcie. LOT w porównaniu do 2015 r. przewozi ponad 2 razy więcej pasażerów i to jest fenomenalny przyrost” – podsumował szef rządu. Dodał, że w ciągu czterech lat Polskie Linie Lotnicze zwiększyły liczbę przewożonych pasażerów z 4 do prawie 11 milionów. Taki wynik udało się uzyskać dzięki rozszerzeniu rynków między innymi o rynki Dalekiego Wschodu. „LOT jest troszeczkę jak polska gospodarka. Nie jest największy w Europie, może za kilka dekad to nastąpi, ale dynamicznie się rozwija” – powiedział Morawiecki. Dodał, że jest jedną z najdynamiczniej rozwijających się gospodarek, a OECD stawia ją na pierwszym miejscu wśród 36 innych gospodarek tej organizacji.

Jak podaje Kancelaria Premiera, przejęcie linii Condor przez Polską Grupę Lotniczą zapewni liczne synergie operacyjne i kosztowe, których wartość przekroczy 60 mln euro rocznie, a w perspektywie kilku lat może sięgnąć nawet 100 milionów euro.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 2, średnia ocena: 4,50 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Szwęda
Użytkownik
Szwęda

Przecież czy LOT już dawno nie jest polski, tylko pozostała polska nazwa?

Cosmo
Użytkownik

Sukces. A za parę miesięcy dowiemy się, że ta inwestycja była tyle warta co kopalnie miedzi w Chile po przejęciu ich przez KGHM Polska Miedź. I tak się zaczną “nieprzewidziane” kłopoty lot’u i jego upadek/przejęcie. Oczywiście to tylko mój wybujały pesymizm ale po tylu latach w naszym państwie teoretycznym i do tego pod zarządem Partii interesu Syjonistycznego wcale taki scenariusz nie wydaje się mało prawdopodobny.

rok2
Użytkownik
rok2

Za parę miesięcy jak zaczną się kłopoty LOT – u [Niemcy nie pozbywają się rentownych firm], przypomnimy premierowi i prezydentowi [“Brawo! Kto nie ma odwagi, ten nie wygrywa”] ich słowa !!!