Londyn wprowadził codzienny podatek za jeżdżenie samochodem

Opublikowano: 08.09.2023 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Gospodarka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 3175

Światowe Forum Ekonomiczne (WEF) kontroluje Londyn. WEF ostrzegł nas, że planuje zakazanie posiadania prywatnych samochodów, aby „uratować świat”. Wystarczyło jedno pociągnięcie pióra, aby te głupie pomysły stały się prawem. Jednak londyńska ustawa o ultraniskiej strefie emisji (ULEZ) nie działa zgodnie z planem, ponieważ ludzie stawiają opór.

Nowe prawo nakłada na kierowców w obszarach o dużym natężeniu ruchu podatek w wysokości 15 funtów dziennie za korzystanie z pojazdu. Nie ma znaczenia, czy jeździsz Hummerem, czy Teslą — rząd potrzebuje Twoich pieniędzy, aby „chronić środowisko”. Jeśli wyjedziesz poza zatłoczony obszar, zostaniesz ukarany karą dzienną w wysokości 12,50 GBP. Ludzie już zmagają się z kryzysem kosztów życia, ale rząd po prostu się tym nie przejmuje. Londyńczycy mogą zapłacić do 300 funtów za zwykły dojazd do pracy lub szkoły, a nawet ci, którzy mieszkają w wyznaczonej strefie ULEZ, nie mogą ominąć podatku.

Aby egzekwować podatek, rząd zainstalował w mieście kamery CCTV. W odpowiedzi na to powstała grupa zwana Blade Runners, która pracuje nad ochroną społeczeństwa, usuwając te dystopijne kamery. „Doba ma 24 godziny. Albo z tym walczymy, albo to akceptujemy. Robimy, co możemy” – powiedziała aktywistka w rozmowie z „Daily Mail”. „Naszymi działaniami osiągniemy usunięcie tej infrastruktury i obudzenie uśpionych mas co do tego co się tu naprawdę dzieje”.

Ludzie wychwalają działania grupy, która skutecznie zdemontowała ponad jedną czwartą kamer CCTV.

W ramach kontrataku policja rozpoczyna operację Eremon, ale nie podała dokładnych kar. Torysowski poseł Iain Duncan Smith składa hołd tym, którzy „cementują kamery lub zakładają na nie plastikowe torby”. Nigel Farage napisał: „Kiedy prawa stają się wrogami ludzi, ludzie stają się wrogami praw. Powiedziano mi stanowczo, że w naszym rejonie żadna kamera ULEZ nie będzie działać zbyt długo”. Ludzie są potężni, kiedy się jednoczą – opór nie jest daremny.

Na podstawie: Twitter.com, BBC.com
Źródło zagraniczne: ArmstrongEconomics.com
Źródło polskie: PrisonPlanet.pl


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. emigrant001 08.09.2023 18:38

    Jeśli to prawda to w Londynie powinien już się palić każdy rządowy budynek.
    cytat
    “Naszymi działaniami osiągniemy usunięcie tej infrastruktury i obudzenie uśpionych mas co do tego co się tu naprawdę dzieje”
    i to jest jedyna droga do sukcesu – CZYNNY OPÓR

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.