Łódzki kurator oświaty od „wirusa LGBT” zdymisjonowany

Opublikowano: 24.08.2020 | Kategorie: Edukacja, Polityka, Seks, Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 66

Grzegorz Wierzchowski, który „zasłynął” ostatnio słowami o „wirusie LGBT”, nie jest już łódzkim kuratorem oświaty. Na wniosek wojewody łódzkiego został zdymisjonowany przez ministra Dariusza Piontkowskiego. Zadowolenia z decyzji szefa MEN nie kryją posłowie opozycji i działacze oświatowi, którzy także domagali się jego odwołania.

W oparciu o same tylko wypowiedzi byłego już kuratora oświaty z czwartkowych „Rozmów niedokończonych” w TV Trwam, można by napisać cały podręcznik o prawicowych idiotyzmach. Był tam więc oczywiście „wirus LGBT”, „seksualizacja dzieci”, „neomarksizm” i „neokomunizm”, a nawet takie ciekawostki jak „ćwiczenia dla dzieci z prowadzenia domu publicznego”. Nawet znana z wielu podobnych wypowiedzi małopolska kurator Barbara Nowak nie mogła tego wieczoru za Wierzchowskim nadążyć.

Wypowiedzi z programu obiły się w mediach szerokim echem, wywołując bardzo ostrą reakcję wielu działaczy oświatowych i polityków opozycji. O odwołanie kuratora wnioskowali m.in.: poseł SLD Tomasz Trela (który napisał w tej sprawie list otwarty do ministra edukacji), Fundacja na Rzecz Praw Ucznia, posłowie KO Dariusz Joński i Katarzyna Lubnauer, a także szef Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz. W jego obronie stanął natomiast towarzysz broni w krucjacie przeciwko „ideologii LGBT”, wiceminister Janusz Kowalski. „Brawo łódzki kurator oświaty! Postawa Grzegorza Wierzchowskiego jest wzorem do naśladowania dla kuratorów w całej Polsce” – napisał na „Twitterze”.

W sobotę późnym wieczorem Grzegorz Wierzchowski za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformował o odwołaniu ze stanowiska. Zaznaczył, że rozmawiał z ministrem w środę i wtedy ten jeszcze nic o dymisji nie wspominał. Stawia to pod znakiem zapytania prawdziwość późniejszego oficjalnego komunikatu Ministerstwa Edukacji Narodowej, w którym napisano, że odwołanie jest efektem pozytywnego rozpatrzenia wniosku o nie wojewody łódzkiego „z początku zeszłego tygodnia”. W tym krótkim oświadczeniu nie ma żadnego odniesienia do wypowiedzi Wierzchowskiego dla TV Trwam. Rzekomy brak związku między wywiadem a dymisją potwierdził także wojewoda łódzki. „Decyzja o odwołaniu łódzkiego kuratora oświaty nie miała żadnego związku z jego wypowiedziami na antenie TV Trwam. Takie decyzje są zawsze wynikiem pogłębionej analizy działań i efektów pracy, a nie pojedynczych wypowiedzi medialnych” – poinformował za pośrednictwem swojej rzeczniczki Dagmary Zalewskiej. Prawdopodobnym jest więc, że ministerstwo usunęło kuratora z powodu skandalu wokół jego wypowiedzi, jednak nie chciało sprawić wrażenia ustępowania pod naciskiem znienawidzonych „homoterrorystów”.

W obronie zdymisjonowanego kolegi stanęła towarzysząca mu w „Rozmowach Niedokończonych” Barbara Nowak. Komentując decyzję o dymisji, napisała: „Grzegorz od lat zmaga się samotnie z organizacjami LGBT, które wchodzą w łódzkim do szkół z poparciem samorządów PO. Walczy z ich oskarżeniami w sądzie. Broni dzieci”. Radości z odwołania kuratora nie kryła natomiast Katarzyna Lubnauer. „Presja ma sens – Łódzki Kurator Oświaty odwołany!” – napisała na „Twitterze”.

Autorstwo: Dominik Pieniądz
Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 2, średnia ocena: 3,00 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o