Łódzki kurator oświaty od „wirusa LGBT” zdymisjonowany

Opublikowano: 24.08.2020 | Kategorie: Edukacja, Polityka, Seks i płeć, Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 770

Grzegorz Wierzchowski, który „zasłynął” ostatnio słowami o „wirusie LGBT”, nie jest już łódzkim kuratorem oświaty. Na wniosek wojewody łódzkiego został zdymisjonowany przez ministra Dariusza Piontkowskiego. Zadowolenia z decyzji szefa MEN nie kryją posłowie opozycji i działacze oświatowi, którzy także domagali się jego odwołania.

https://www.youtube.com/watch?v=YzjIhJAZTh0

W oparciu o same tylko wypowiedzi byłego już kuratora oświaty z czwartkowych „Rozmów niedokończonych” w TV Trwam, można by napisać cały podręcznik o prawicowych idiotyzmach. Był tam więc oczywiście „wirus LGBT”, „seksualizacja dzieci”, „neomarksizm” i „neokomunizm”, a nawet takie ciekawostki jak „ćwiczenia dla dzieci z prowadzenia domu publicznego”. Nawet znana z wielu podobnych wypowiedzi małopolska kurator Barbara Nowak nie mogła tego wieczoru za Wierzchowskim nadążyć.

Wypowiedzi z programu obiły się w mediach szerokim echem, wywołując bardzo ostrą reakcję wielu działaczy oświatowych i polityków opozycji. O odwołanie kuratora wnioskowali m.in.: poseł SLD Tomasz Trela (który napisał w tej sprawie list otwarty do ministra edukacji), Fundacja na Rzecz Praw Ucznia, posłowie KO Dariusz Joński i Katarzyna Lubnauer, a także szef Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz. W jego obronie stanął natomiast towarzysz broni w krucjacie przeciwko „ideologii LGBT”, wiceminister Janusz Kowalski. „Brawo łódzki kurator oświaty! Postawa Grzegorza Wierzchowskiego jest wzorem do naśladowania dla kuratorów w całej Polsce” – napisał na „Twitterze”.

W sobotę późnym wieczorem Grzegorz Wierzchowski za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformował o odwołaniu ze stanowiska. Zaznaczył, że rozmawiał z ministrem w środę i wtedy ten jeszcze nic o dymisji nie wspominał. Stawia to pod znakiem zapytania prawdziwość późniejszego oficjalnego komunikatu Ministerstwa Edukacji Narodowej, w którym napisano, że odwołanie jest efektem pozytywnego rozpatrzenia wniosku o nie wojewody łódzkiego „z początku zeszłego tygodnia”. W tym krótkim oświadczeniu nie ma żadnego odniesienia do wypowiedzi Wierzchowskiego dla TV Trwam. Rzekomy brak związku między wywiadem a dymisją potwierdził także wojewoda łódzki. „Decyzja o odwołaniu łódzkiego kuratora oświaty nie miała żadnego związku z jego wypowiedziami na antenie TV Trwam. Takie decyzje są zawsze wynikiem pogłębionej analizy działań i efektów pracy, a nie pojedynczych wypowiedzi medialnych” – poinformował za pośrednictwem swojej rzeczniczki Dagmary Zalewskiej. Prawdopodobnym jest więc, że ministerstwo usunęło kuratora z powodu skandalu wokół jego wypowiedzi, jednak nie chciało sprawić wrażenia ustępowania pod naciskiem znienawidzonych „homoterrorystów”.

W obronie zdymisjonowanego kolegi stanęła towarzysząca mu w „Rozmowach Niedokończonych” Barbara Nowak. Komentując decyzję o dymisji, napisała: „Grzegorz od lat zmaga się samotnie z organizacjami LGBT, które wchodzą w łódzkim do szkół z poparciem samorządów PO. Walczy z ich oskarżeniami w sądzie. Broni dzieci”. Radości z odwołania kuratora nie kryła natomiast Katarzyna Lubnauer. „Presja ma sens – Łódzki Kurator Oświaty odwołany!” – napisała na „Twitterze”.

Autorstwo: Dominik Pieniądz
Źródło: Strajk.eu


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.