Lockdowny zwiększyły liczbę zakażeń!

Opublikowano: 11.05.2021 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1134

Nowe badania ostatecznie wskazują, że lockdown był ogromnym błędem. Wyniki badań University of Chicago ostatecznie wskazują, że lockdown nie tylko zniszczył gospodarkę oraz edukację, ale też przyczynił się do zwiększonej liczby zakażeń.

Blokady Covid-19 zmniejszyły PKB USA o 3,5% w 2020 r., Mimo że rząd federalny wydał ponad 2,6 bln USD na środki pomocowe. Miliony dzieci zalegały z nauką, a prawie 100 000 firm zostało zamkniętych na stałe. Politycy przekonują nas, że to wszystko było warto zrobić, ponieważ ratowano życie zamykając miejsca pracy i szkoły oraz nakazując ludziom pozostanie w domu.

Jednak nowe badanie przeprowadzone przez ekonomistę z University of Chicago Casey Mulligan pokazuje coś zupełnie przeciwnego. Na podstawie dokładnych badań w wielu organizacjach ustalono, że więcej wirusów rozprzestrzenia się w domach niż w miejscach pracy. Wnioskowano na podstawie założenia, że pracodawcy robią dużo aby uchronić pracowników od zakażenia w obawie o możliwość zakłócenia operacji firmy. Z tego powodu w miejscach pracy dochodzi do małej ilości zakażeń i większość ma miejsce w domach.

W związku z tym wnioskowano dalej, że zmuszanie ludzi do siedzenia w domach miesiącami nie tylko nie powstrzymało zarazy, ale wręcz ją stymulowało. Ludzie chodzili do sklepów, spotykali się mimo zakazów, potem wracali do domu i takim sposobem wirus rozprzestrzeniał się na domowników. Dom jako najczęstsze miejsce zakażeń potwierdzają już liczne badania naukowe.

Oznacza to, że gospodarkę wielu krajów zniszczono bez potrzeby i to politycy odpowiadają za tą katastrofę wybierając stadnie niszczycielskie lekarstwo w postaci lockdownów, które okazuje się teraz gorsze od zarazy. Niestety politycy nie mają innych pomysłów niż zamknąć wszystko, a ludziom wstrzyknąć jakieś eksperymentalne preparaty. Tym samym ludzie, którym płacimy za to aby organizowali nam przestrzeń do życia, okazują się naszymi największymi wrogami.

Na podstawie: Bfi.uchicago.edu
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 15, średnia ocena: 4,27 (max 5)
Loading...

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Murphy
Użytkownik
Murphy

“Niestety politycy nie mają innych pomysłów niż zamknąć wszystko…”

Najlepiej by zrobili jak by zamknęli swoje usta.

donkey
Użytkownik
donkey

Szkoda że nie przytoczono jakichś liczb na poparcie tezy. Zostaje tylko źródłowy PDF.

Kaczor3333
Użytkownik
Kaczor3333

Teraz niech ratują ze swoich kieszeni, np: w Giżycku MOPR już przeprowadza zbiórkę pieniędzy na ratowanie instytucji. A sezon się rozpoczął. Tak pomyślałem że znów muszą ratować szarzy obywatele, ale śmietankę jak zawsze spiją Ci, którzy do tego doprowadzili.

beth
Użytkownik
beth

polecam dla osób, które mają jasny ogląd sprawy

https://rumble.com/vgy5s9-j-j-a-an-jo-ze.html