Litwa Litwa wprowadza stały pobór do wojska

Opublikowano: 22.06.2016 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 508

Prezydent Dalia Grybauskaitė podpisała ustawy, które zapewnią stały pobór do wojska i wprowadzą model wojska mieszanego.

„Poprawki do ustawy pozwolą na szybsze wypełnienie szeregów regularnych sił wojskowych i utworzą rezerwę. Obowiązkowa służba w wojsku, model wojska mieszanego, kiedy służbę pełnią i zawodowcy, i poborowi, wzmocni związek społeczności i wojska. Pomoże w lepszym zrozumieniu obrony obywatelskiej, jako efektywnego środka odstraszającego” – napisano w oświadczeniu Kancelarii Prezydent.

Planuje się, że rocznie do obowiązkowej służby w wojsku będzie powołano około 3500-4000 osób.

W ubiegłym roku pierwsze 3 tys. poborowych stanowili ochotnicy, z których pierwsi już kończą służbę.

Obecnie ochotniczą już zarejestrowało się 3,8 tys. osób.

Źródło: pl.Delfi.lt


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.