Litwa dyskryminuje Polaków

Opublikowano: 12.04.2022 | Kategorie: Polityka, Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1794

Litwa od dłuższego czasu prowadzi politykę nieprzyjazną mniejszości polskiej. We wtorek pod litewskim konsulatem w Gdańsku odbędzie się manifestacja solidarności z naszymi rodakami na wschodzie.

31 marca rada samorządu rejonu trockiego, stosunkiem głosów za – 15, przeciw – 7, wstrzymujące się – 2, podjęła decyzję o reorganizacji dwóch polskich szkół. Decyzja rady dotyczy Szkoły Podstawowej im. Andrzeja Stelmachowskiego w Starych Trokach oraz Gimnazjum im. Longina Komołowskiego w Połukniu.

Na posiedzeniu, które odbędzie się 28 kwietnia planowana jest dyskusja o szczegółach przekształcenia, już teraz władze rejonu proponują przeniesienie od nowego roku szkolnego uczniów 9 i 10 klasy szkoły w Starych Trokach do gimnazjum w Trokach.

W rzeczywistości decyzja rady rejonu trockiego oznacza degradację statusu obydwu wiekowych placówek. Rada podjęła taką decyzję pomimo wyraźnego sprzeciwu polskiej mniejszości.

We wtorek w związku z tą sprawą odbędzie się manifestacja pod litewskim konsulatem w Gdańsku.

„Solidarni z Polakami na Litwie. Zapraszam na jutrzejszą manifestacje pod konsulatem Litwy w Gdańsku. Wyraźmy swój sprzeciw wobec dyskryminacji Polskiej mniejszości narodowej” – napisał na „Twitterze” Tomasz Chlasta z Młodzieży Wszechpolskiej.

Autorstwo: Dariusz Kloch
Na podstawie: Twitter.com
Źródło: MediaNarodowe.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.