Linie lotnicze zaczynają rezygnować z maseczek w samolotach

Opublikowano: 20.10.2021 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1277

Linie lotnicze zaczynają wycofywać obowiązek noszenia maseczek przez całą podróż na pokładach samolotów. Czterech pierwszych przewoźników ogłosiło już decyzję – są jednak ograniczenia.

Obowiązek zakrywania ust i nosa na pokładach samolotów przez całą podróż jest z pewnością uciążliwy zarówno dla pasażerów, jak i dla personelu pokładowego. Choć Agencja Unii Europejskiej ds. Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA) wciąż podtrzymuje rekomendację o obowiązkowych maseczkach w samolotach, niektóre linie lotnicze zaczynają znosić ten wymóg.

Które linie lotnicze przecierają szlaki w powrocie do normalności? Według informacji portalu fly4free, zniesienie obowiązku zakrywania ust i nosa dotyczy czterech dużych skandynawskich linii lotniczych: SAS, Norwegian, Wideroe i Flyr. Są to pierwsi w Europie przewoźnicy, którzy poinformowali o rezygnacji z maseczek na pokładach. Decyzja weszła w życie 18 października 2021, ale – co ważne – ma swoje ograniczenia.

Skandynawskie linie lotnicze poinformowały, że jak na razie obowiązek noszenia maseczek w samolotach zostaje zniesiony na trasach w obrębie Norwegii, Danii i Szwecji. Maseczki nie będą więc wymagane zarówno podczas lotów krajowych, jak i międzynarodowych – ale tylko tych obywających się na terenie Skandynawii. Loty wykraczające poza ten obszar będą wymagały maseczek.

Decyzja skandynawskich linii lotniczych oznacza, że w przypadku podróżowania po północy Europy można wreszcie poczuć powiew przedpandemicznej normalności – przynajmniej na pokładach samolotów. Należy jednak pamiętać, że maseczki pozostają obowiązkowe w innych miejscach, np. na lotniskach.

Autorstwo: Jakub Mróz
Źródło: PolishExpress.co.uk

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (Liczba ocen: 11 , średnia ocena wartości wpisu: 5,00 na 5 możliwych)
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.