Linie lotnicze milczą o degradacji zdrowotnej pilotów

Opublikowano: 07.09.2022 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1073

Raport holenderskiej gazety „NOS” ujawnia, że przemęczeni piloci katarskich linii narodowych Qatar Airways, boją się zgłaszać swojej kondycji zdrowotnej i przemęczenia.

„Przemęczeni piloci walczący ze snem, tracący kontrolę w kokpicie i bojący się to zgłosić. Piloci Qatar Airways mają z tym do czynienia regularnie” – pisze gazeta NOS. „Nikt nie zastanawia się, czy, ale tylko kiedy dojdzie do poważnego incydentu” – mówi jeden z pilotów. „To, że do tej pory się to nie zdarzyło, wynika głównie z dobrej jakości samolotów, które eliminują wysokie ryzyko”.

Qatar Airways w odpowiedzi informuje, że podjął i będzie kontynuował działania mające na celu rozwiązanie problemu zmęczenia wśród załogi, aby zapewnić jej wysoki poziom bezpieczeństwa.

Wypowiedzi pilotów, z którymi dziennikarze przeprowadzili wywiady, są przytaczane anonimowo, z oczywistych względów możliwej represji ze strony administracji przewoźnika. Wszyscy ci piloci przyznają, że „kilka razy zdarzyło im się zasnąć w kokpicie”. „Nie jest to głęboki sen, ale zawsze zasypia się na 10 sekund. Czuje się, jakbyś był pijany” – opisuje jeden z pilotów. „Reagujesz powoli, łatwo się rozpraszasz i tracisz świadomość sytuacyjną”. Na przykład pewnego razu zapomniał, że musi wylądować samolotem. „Myślałem, że mój kolega pilotuje wtedy samolot. Musiał mi przypomnieć, że to moja praca”.

Źródło: Bibula.com

7

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.