Lider PSL grozi rządowi zbiorowym pozwem

Opublikowano: 01.02.2021 | Kategorie: Gospodarka, Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2225

„Restauracje, kluby fitness, siłownie nadal pozostaną zamknięte. -Obowiązujące prawo jest jednoznaczne. To nie wynika z widzimisię władzy, ale z przesłanek dotyczących transmisji wirusa” – mówił rzecznik ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz w rozmowie z serwisem PAP. Lider PSL Kosiniak-Kamysz grozi rządowi pozwem.

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia powiedział, że w siłowniach, restauracjach i klubach fitness najczęściej dochodzi do zakażenia wirusem Covid-19. Galerie handlowe rząd postrzega jako bezpieczniejsze miejsce, dodatkowo od 1 lutego przestaną obowiązywać godziny seniora. Restauracje, kawiarnie i wszystkie lokale gastronomiczne nadal mogą sprzedawać jedzenie tylko na wynos, i z tego powodu branża zapowiada masowe pozwy zbiorowe, a część przedsiębiorców mimo zakazu otworzyła lokale. Andrusiewicz zapowiada, że rząd im nie odpuści: mają nastąpić kontrole i kary od sanepidu, które mogą wynieść nawet 30 tys.

Lider PSL Kosiniak-Kamysz stanął po stronie przedsiębiorców, którzy są na skraju plajty, i apeluje do rządu o otwarcie gospodarki w reżimie sanitarnym. „Zagrożeniem dla życia i zdrowia jest trwanie w lockdownie„ – powiedział w TVN 24. Zagroził, że „jeśli rząd tego nie zrobi, wystąpimy z pozwem zbiorowym do Skarbu Państwa w imieniu pracodawców, przedsiębiorców i pracowników”.

Kosiniak- Kamysz poinformował też o przygotowywanym projekcie ustawy o odszkodowaniach dla przedsiębiorców, na podstawie której prywatne biznesy miałyby otrzymać od państwa zwrot nawet do 70 proc. strat poniesionych w wyniku pandemii.

W rozmowie z TVN24 lider PSL ostrzegał też przed uzasadnionym buntem społecznym, który rośnie z każdym tygodniem lockdownu. Mówił też o „miliardach wypłacanych z tarcz, które nie zastąpią aktywności osobom, które chcą pracować”. Tarcze również nie objęły wszystkich pracowników, a rządowa pomoc jest niewystarczająca – narzekają przedsiębiorcy.

Minister Zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że zamknięcie hoteli, gastronomii i branży fitness potrwa jeszcze minimum dwa tygodnie. Również minister Czarnek zapowiedział, że starsze dzieci z klas 4-6 nadal nie wrócą do szkół i muszą korzystać z nauczania zdalnego.

Autorstwo: Rut Kurkiewicz-Grocholska
Źródło: Strajk.eu


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. Stanlley 01.02.2021 12:41

  Nie ma to jak wygrażanie sobie… to nic nie kosztuje – a publiczka się cieszy…

  A protestować to wodzą ich na drogi by utrudniać życie innym i ich do siebie zrażać, budować konflikty – a nie pod domy polityków – jedyne skuteczne miejsce do protestowania!

 2. kufel10 01.02.2021 18:58

  Nie dają im przecież żadnych 70%, muszą zbankrutować a później zostaną przejęci. Im szybciej plan zostanie wykonany tym szybciej wrócimy do nowej normalności, a nasze dzieci mogą mieć mniej do spłaty więc u licha tarcze są nie dla każdego i niech tak zostanie. Kto odłożył na czarną godzinę ten czeka na wiosnę. Wojna trwa rok, życzę Wam wszystkim rychłego jej końca.

 3. Fenix 02.02.2021 09:11

  Tak sobie myślę, że to państwo ma dług u obywateli ,więc warto to odebrać niepłaceniem podatku państwu . Nalegam , pomóż Sobie Sam , nie licząc na państwo ! ” prywatne biznesy miałyby otrzymać od państwa zwrot nawet do 70 proc. strat poniesionych w wyniku pandemii.” Nie doczekanie. Za chwilę nowy wirus , i nowe zamknięcie i tak do usra… śmierci , kołowani? Kto wierzy rządowej wydmuszce , toż to zakodowani oszuści!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.