Lider młodzieżówki AfD zrezygnował po krytyce za „rasizm”

Opublikowano: 05.05.2021 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1647

Krótko potrwała przygoda Marvin T. Neumanna ze stanowiskiem współprzewodniczącego młodzieżówki Alternatywy dla Niemiec. Działacz zrezygnował ze swojego stanowiska z powodu starych wpisów w mediach społecznościowych. Przekonywał w nich między innymi, że czarnoskórzy nigdy nie będą mogli zostać prawdziwymi Niemcami.

Neumann został współliderem Młodej Alternatywy (JA) w ubiegłym tygodniu. Szybko nad jego osobą zebrały się jednak czarne chmury. W poniedziałek zarząd narodowo-konserwatywnej Alternatywy dla Niemiec (AfD) miał zając się rozpatrzeniem jego sprawy dyscyplinarne, jednak młody aktywista postanowił zawczasu zrezygnować ze swojego stanowiska.

Niemieckie media przypomniały bowiem jego wpisy w serwisie społecznościowym Twitter. Neumann przekonywał w nich, że jedynie biali imigranci z innych państw europejskich mają szansę zostać prawdziwymi Niemcami. Do grona Niemców i Europejczyków nie można zaś zaliczyć chociażby przybyszy z Afryki, bo nie posiadają oni autentycznej europejskiej tożsamości. Tym samym większość społeczeństwa powinni stanowić autochtoni.

Sprawą wypowiedzi współprzewodniczącego JA zajęła się komisja ds. konstytucji działająca wewnątrz AfD. Jej członkowie doszli ostatecznie do wniosku, że wpisy Neumanna w mediach społecznościowych mogą być użyte przez Federalny Urząd Ochrony Konstytucji. Od dłuższego czasu próbuje on bowiem rozpocząć obserwację Alternatywy jako ugrupowania „ekstremistycznego”.

Kontrowersje wewnątrz partii wywołuje również reaktywacja jej młodzieżowych struktur w Dolnej Saksonii. Zostały one wcześniej rozwiązane właśnie z powodu obserwacji przez Federalny Urząd Ochrony Konstytucji, stąd część działaczy uważa odrodzenie JA w tym landzie za działanie na szkodę AfD.

Na podstawie: jungefreiheit.de, bnr.de
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.