Liczba zgonów w 2020 r. nie wzrosła

Opublikowano: 11.10.2020 | Kategorie: Publikacje WM, Wiadomości z kraju, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 3384

Statystyka jest nauką dosyć skomplikowaną, a jak widać – korzystanie z niej jest jeszcze bardziej skomplikowane.

Media i politycy bombardują nas danymi i wykresami, które w żaden sposób nie odzwierciedlają rzeczywistości. Są to wyrywkowe dane zachorowań, podejrzeń zachorowań, zakażeń, zgonów (przeważnie na choroby współistniejące), procentowe wzrosty lub spadki – wszystko umieszczone wycinkowo na jednym wykresie, z którego trudno się połapać, o co chodzi. Przypomina to słynne przemówienia Gomułki: „w bieżącym kwartale ilość trzody chlewnej wzrosła o X procent w porównaniu do tego samego kwartału roku ubiegłego”.

Są co prawda dostępne statystyki, dające istotny obraz sytuacji, ale komu chce się w nich grzebać, kompilować je na przestrzeni lat, i tworzyć program komputerowy, obrazujący rzeczywisty stan rzeczy. Z ciekawości podjąłem właśnie taką próbę, opartą na oficjalnych danych zgonów publikowanych przez GUS w miesięczniku „Biutetyn Statystyczny”.

Łatwo jest manipulować statystyką, szczególnie w wypadku testów (często niekonkluzywnych), zgonów spowodowanych chorobami współistniejącymi, zakażeniami bezobjawowymi, itp. Ale ogólna statystyka zgonów potrafi obronić się przed podobnymi manipulacjami, czego dowodem jest wykres przedstawiony poniżej. Wykresu pokazują ilość zgonów (w tysiącach) w Polsce od stycznia 2009 r. do sierpnia 2020 r.


Jak widać, epidemia „koronawirusa” nie spowodowała najmniejszego nawet wzrostu śmiertelności, a co więcej, w bieżącym roku mamy mniej zgonów, niż w ostatnich kilku latach.

Jak pogodzić ten stan rzeczy z histeryczną polityką rządu, rujnującą gospodarkę krajową, kneblującą swych obywateli i wzmagającą ogólnonarodowy terror?

Autorstwo: Krzysztof Edmund Wojciechowicz
Źródło: WolneMedia.net


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. Dandi1981 11.10.2020 12:42

  Ja bym powiedzial wiecej ze statystycznie jest to 15 Ty’s zgonow rocznie wiec wszystko ponad to czyli NP 15 600 zgonow pokazuje prawdziea liczbe zgonow na korona virusa I wychodzi na to ze zablokowano cala ekonomie DLA choroby ktora ma smiertelnosc 600 osob rocznie z 38 mln populacji . a przeciez pandemia powinna mlucic setki tysiecy zgonow rocznie a tu brak zwlok I nie chce 15 Ty’s przekroczyc.

 2. kozik 11.10.2020 13:56

  Nie lubię nieopisanych osi na wykresach. Oś pozioma jest opisana miesiącami, więc mogę się domyślić, że chodzi o miesiąc.
  W Polsce przeciętnie rocznie umiera ok. 400tys. osób, więc mam problem z interpretacją osi pionowej.

 3. Admin WM 11.10.2020 14:21

  @kozik
  Otwórz obrazki w innym oknie. Powiększy Ci się i pojawią detale.
  https://wolnemedia.net/obrazki2/zgony-pl-2.jpg
  https://wolnemedia.net/obrazki2/zgony-pl-1.jpg

 4. beth 12.10.2020 09:41

  Oznacza to jedno , że nasi współziomkowie poddawani tresurze od pokoleń nie biorą poważnie fałszywych informacji okupanta . POTWIERDZA to eksperyment podany w linku;

  https://eternityandfingerprints.wordpress.com/2020/05/27/strach-moze-zabic-czyli-ogrom-sily-wyobrazenia/

  Jest także wsparcie i nadzieja na normalność , ale o tym poniżej;

  https://www.adamkloszewski.pl/

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.