Liczba bezdomnych w kraju rośnie

Opublikowano: 29.08.2013 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 611

Jak wynika z szacunków „Dziennika Gazety Prawnej”, liczba bezdomnych nad Wisłą zwiększyła się i sięga 31 tys. Jest to o 19 proc. więcej niż w roku 2011. Takie dane otrzymano po opracowaniu Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań z 2011 r. oraz zliczeniu osób bezdomnych.

Powiększenie się grona ludzi bez pracy nie jest spowodowane wyłącznie problemami z narkotykami, hazardem czy alkoholem.

“W schroniskach i noclegowniach przybywa osób, które pozaciągały kredyty na mieszkanie i nie były w stanie ich spłacać po utracie pracy” – ocenia w rozmowie z „DGP” Robert Starzyński, sekretarz zarządu głównego Stowarzyszenia Monar.

Zdaniem Wielisławy Rogalskiej, prezes łódzkiego koła Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta, jest coraz więcej dwudziestoletnich bezdomnych. Możliwość eksmisji lokatorów na bruk dodatnio wpływa na powiększanie się bezdomności.

Autor: mg
Na podstawie: dziennik.pl
Źródło: Niezależna


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

10 komentarzy

 1. adambiernacki 29.08.2013 13:59

  Oprócz hazardzistów, alkoholików i narkomanów są też ci co brali kredyty na piwo, zakupy w marketach i inne rozrywki a w ogóle to bezdomni mają gen ubóstwa i koniec;-)

 2. Libertus 29.08.2013 14:13

  To przykre że ludzie w tak młodym wieku, w naszym kraju są bez perspektyw życiowych… i bez możliwości posiadania własnego lokum…. to podstawa egzystencji… każdy obywatel powinien dostać od Państwa zakwaterowanie: pokój z kuchnią i łazienką… a jak ktoś chce więcej to niech się stara…. a tymczasem rząd nie stara sie nawet rozwiązać problemów z zatrudnieniem i obywatela i polską młodzież (która na Tuska głosowała), ma głęboko w du.ie.

 3. egzopolityka 29.08.2013 18:39

  W Libii, za rządów Kadafiego, każdy obywatel dostawał mieszkanie od państwa.

 4. cetes 29.08.2013 18:50

  @ egzopolityka!

  No to chyba rozumiesz, że należało tyrana odsunąć od władzy i zdemokratyzować Libię.

  POlsce demokratyzacja poprzez naloty NATO nie jest potrzebna. Zrobiła to już “Solidarność” pod wezwaniem JPII.

 5. tramp 29.08.2013 19:58

  @ adambiernacki

  Zapomniałeś o tych co pobrali kredyty na zakup mieszkania wierząc, że będzie ich stać na spłacenie, a potem stracili pracę, bo np. firma zbankrutowała, a bank przejął mieszkanie. Przy obecnej polityce tych ludzi będzie coraz więcej.

 6. Pablo CE 29.08.2013 23:08

  Tutaj można się dowiedzieć dlaczego tak się dzieje.
  http://werwolfcompl.blogspot.com/?m=0

  Pozdr

 7. Il 30.08.2013 00:10

  Czy można zrobić D.O.M. lub kilka skromnych domów z kilku wydań “Dziennika Gazety Prawnej” ?

  Duża ilość Obywateli zaprogramowana jest do marnowania środków na telewizję, na internet, na komputeryzację, na wzbogacanie firm elektroenergetycznych, NA EGOISTYCZNE i HEDONISTYCZNE ZBĘDNE LUKSUSY.

  Czemu Ludzie zamiast pomagać sobie nawzajem to często byli nienawistni ?
  Konflikt jakiego rodzaju interesów ?

  Czy przyjdzie w Polsce czas na niszczenie banków i bezinteresowne inwestowanie w uprawę ziemii w celu odtworzenia namiastki Raju ?

 8. Il 30.08.2013 00:26

  W sieci kłamstw rośnie ilość bezdomnych w otoczeniu pozłacanych luksusowych świątyń rzymskokatolickiej mafii watykanorra.

 9. judeolewak 30.08.2013 01:22

  Jak się czyta Wasze komentarze, to dosłownie serce rośnie:) Zero reżimowej propagandy o bezdomnych jako “nieudacznikach, którzy są sami sobie winni”. Fajnie, że są jeszcze ludzie potrafiący samodzielnie myśleć.

 10. pasanger8 30.08.2013 14:41

  Gen ubóstwa?Mam nadzieję ,że to jakaś kpina!63%Polaków nawet wg na maksa zaniżanych statystyk GUS żyje poniżej minimum socjalnego czyli jest biedna.W tej sytuacji wystarczy cokolwiek cięższa choroba kogoś w rodzinie ,utrata pracy kupno laptopa dzieciom na święta na lichwiarski procent.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.