Liczba azylantów w UE wzrosła prawie o 50%

Opublikowano: 24.01.2023 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1434

W sumie 923 991 wniosków o azyl zostało zarejestrowanych w 27 państwach członkowskich UE w 2022 roku, co stanowi wzrost o 46,5 w stosunku do 2021 roku, wynika z danych Komisji Europejskiej.

Po raz kolejny Niemcy były głównym celem podróży, z krajem, który odnotował 226 467 wniosków. Na drugim miejscu znalazła się Francja z 154 597 wnioskami, a następnie Hiszpania (116 952) i Austria (108 490).

Jednak te wnioski nie obejmują prawie 5 milionów ukraińskich uchodźców, którzy uciekli do Europy w ciągu roku. Na przykład w Niemczech w zeszłym roku przybyło od 1,2 do 1,5 miliona migrantów, co spowodowało przeciążenie ośrodków recepcyjnych i wzrost nastrojów antyimigracyjnych w kraju.

Z danych UE wynika, że najwięcej osób ubiegających się o azyl to obywatele Syrii; wiadomo jednak, że wielu z nich tylko twierdzi, że pochodzą z tego kraju, aby zwiększyć swoje szanse na pozwolenie na pobyt w Europie. Kolejne kraje na liście to Afganistan, Turcja, Wenezuela i Kolumbia. Liczba wniosków złożonych przez obywateli Turcji podwoiła się, a liczba obywateli Wenezueli i Kolumbii potroiła się w porównaniu z rokiem 2021.

Raport podkreśla również, jak Libia odegrała główną rolę w zwiększonych liczbach migracji – odnotowano, że 77 000 osób przybyło z libijskiego wybrzeża, najwięcej od 2017 roku.

Autorstwo: Paweł Kubala
Na podstawie: Rmx.news
Źródło: MediaNarodowe.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.