Liceum przeprasza za wysoką wygraną w futbolu amerykańskim

Opublikowano: 04.11.2021 | Kategorie: Kultura i sport, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1179

Kalifornijskie liceum przeprosiło za miażdżące zwycięstwo swojej drużyny w meczu futbolu amerykańskiego. Drużyna szkoły średniej Inglewood wygrała ze swoimi przeciwnikami 106:0, nie stosując się do obowiązującej „zasady miłosierdzia”. Według niej koniec spotkania może nastąpić, gdy jeden z zespołów przegrywa różnicą 35 punktów.

Futbol amerykański to jedna z najpopularniejszych dyscyplin w Stanach Zjednoczonych. Jest więc uprawiania na różnych szczeblach, dlatego istnieją ligi szkolne czy akademickie. Jednym z odbywających się w tym tygodniu meczów był zaś pojedynek szkół średnich z Inglewood i Morningside. Pierwsze z liceów zwyciężyło w tym spotkaniu aż 106:0.

Wysokie zwycięstwo uczniów z Inglewood nie spodobało się trenerowi licealistów z Morningside. Brian Collins w rozmowie z dziennikiem „Los Angeles Times” zarzucił swoim przeciwnikom, że nie pozwolili oni na zakończenie meczu po pierwszej kwarcie, która zakończyła się wynikiem 59:0. Decyzja o konynuowaniu spotkania miała być więc „pozbawiona klasy”.

Kalifornijskie liceum ostatecznie postanowiło przeprosić za zwycięstwo swoich zawodników. Zadeklarowało ono dodatkowo, że będzie „pracować, by zapewnić, aby szkolny program futbolowy w przyszłości prezentował sportowego ducha”. Szkoła została zresztą potępiona przez Kalifornijską Federację Międzyszkolną.

Wspomniany wyżej związek sportowy przypomniał o istnieniu tak zwanej „zasady miłosierdzia”. Pozwala ona na zakończenie meczu przed regulaminowym czasem gry, gdy jeden z przeciwników przegrywa już różnicą 35 punktów.

Źródło: Autonom.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.