Liberałowie w Szwecji chcą rezygnacji z niepodległości

Opublikowano: 23.11.2017 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 636

Unia Europejska planuje likwidację państw narodowych i przekształcenie się w komunistyczne superpaństwo. Twór ten ma posiadać rząd, który zastąpiłby władze poszczególnych krajów członkowskich. Szwedzcy politycy chcą pokazać jak bardzo ich kraj jest postępowy i postanowili poprzeć całkiem dobrowolną rezygnację z niepodległości.

Utrata niezależności państwowej przywołuje raczej negatywne skojarzenia. Liczne regiony takie jak Katalonia czy Kurdystan dążą do oderwania się od macierzy i ustanowienia własnego państwa, co jednak wiąże się z różnymi zagrożeniami. Natomiast Polska ciężko walczyła, aby po 123 latach odzyskać niepodległość i ponownie zaistnieć na mapach świata. Tymczasem w Szwecji pojawiają się dziwaczne pomysły, aby dobrowolnie oddać kraj w obce ręce.

Partia polityczna Liberałowie wyszła z radykalną propozycją porzucenia niepodległości i suwerenności oraz poddania się pod bezpośrednie dyktando Brukseli. Byłby to wyraźny krok ku przekształceniu Unii Europejskiej w państwo federalne na wzór Niemiec lub Stanów Zjednoczonych. Nie wiadomo jaka będzie reakcja władz. Pomysł jest wychwalany przez wielu polityków, choć wywołał także krytykę i zdziwienie.

Unia Europejska chce przeobrazić się w zwykłą organizację wielonarodową w pełnoprawne państwo z własnymi siłami zbrojnymi. Bruksela chce tego dokonać w miarę szybko, aby nie dopuścić do wyjścia z UE krajów Europy Środkowo-Wschodniej. Jest to istotne dla przyszłości tego komunistycznego tworu, ponieważ antyunijne sentymenty są coraz silniejsze w całej Europie.

Autorstwo: John Moll
Na podstawie: Nyheteridag.se
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.