Liberałowie i chadecy na celowniku „antyfaszystów”

Opublikowano: 13.05.2020 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 427

Dotychczas na fizyczne ataki byli narażeni głównie politycy narodowo-konserwatywnej Alternatywy dla Niemiec oraz biura tej partii, jednak teraz rozszerza się lista wrogów „antyfaszystów”. Niemiecka Antifa wezwała do „denazyfikacji” Frankfurtu, a jej elementem ma być także zwalczanie Unii Chrześcijańsko-Demokratycznej oraz liberalnej Partii Wolnych Demokratów.

Na serwisach internetowych skierowanych do anarchistów i skrajnej lewicy pojawiły się mapy Frankfurtu nad Menem, na których zaznaczono biura kilku czołowych niemieckich ugrupowań politycznych. Należą do nich właśnie wspomniane Alternatywa dla Niemiec (AfD), rządząca krajem Unia Chrześcijańsko-Demokratyczna (CDU) kanclerz Angeli Merkel, a także liberalna Partia Wolnych Demokratów (FDP).

Według „antyfaszystów” konieczne jest przeprowadzenie „denazyfikacji” wspomnianego miasta, która ma celu pokazanie „solidarności” pomiędzy niemieckim społeczeństwem. Zdaniem skrajnej lewicy „naziści” powinni zostać wyeliminowani nie tylko z udziału we wszelkich władzach, lecz także nie powinno być miejsca na ich obecność na ulicach. Z tego powodu na mapach zaznaczono zarówno biura wspomnianych partii, jak i kilka adresów prywatnych ich działaczy.

Politycy AfD uważają, że podobne treści zamieszczane w internecie nie są niczym innym, jak nawoływaniem do zbrodni przez lewicowych ekstremistów. Dodatkowo po raz kolejny mają oni stosować taktykę zrównywania wszelkich konserwatywnych wartości z ideologią nazistowską. Według Alternatywy takie działania są właśnie „faszystowskimi metodami”.

Na podstawie: Jungefreiheit.de
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.