Liberałowie chcą powiększyć teren Wzgórza Parlamentarnego

Opublikowano: 16.12.2022 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 985

Posłowie liberalni rekomendują rozszerzenie obszaru należącego do Wzgórza Parlamentarnego o sąsiednie ulice w obawie przed nowym Konwojem Wolności. To ostrzejsze stanowisko niż to, które zajęło większość posłów zasiadających w komisji ds. bezpieczeństwa parlamentarnego opowiadających się za przekazaniem terenu tylko wtedy, gdy to będzie konieczne.

Liberałowie twierdzą, że przekazanie gruntów powinno nastąpić pomiędzy miastem Ottawa a federalnym departamentem usług publicznych. Do Wzgórza Parlamentarnego byłaby wcielona Wellington Street i Sparks Street.

Konserwatyści nie zgadzają się z taką rekomendacją, twierdząc, że politycy nie powinni zajmować się sprawami bezpieczeństwa i ochrony. Osiem rekomendacji komisji dotyczy m.in. wciągnięciu wymienionych wcześniej ulic pod jurysdykcję Parliamentary Protective Service i pozostawienie Wellington Street zamkniętej dla ruchu kołowego między Kent Street i National War Memorial. Ulica w dużej części pozostała zamknięta po protestach Konwoju Wolności. Członkowie komisji w raporcie stwierdzili, że bezpieczeństwo parlamentarzystów, pracowników parlamentu i zwykłych ludzi jest priorytetem. Jego utrzymanie jest niezbędne, by parlament mógł pracować, ale trzeba też dbać o otwarty charakter stolicy.

Większość posłów zasiadających w komisji domaga się powołania grupy roboczej złożonej z przedstawicieli służb zabezpieczających parlament, Ottawa Police Service, OPP i RCMP. Grupa miałaby opracować „spójny i efektywny” plan działania podczas incydentów na Parliament Hill.

Autorstwo: Katarzyna Nowosielska
Źródło: Goniec.net


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.