LHC może potwierdzić istnienie wszechświatów równoległych

Opublikowano: 06.06.2022 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1555

Największy akcelerator cząstek zwany Wielkim Zderzaczem Hadronów (LHC) został niedawno udoskonalony tak, że obecnie działa z jeszcze większą energią niż wtedy gdy szukano bozonu cechującego Higgsa. Teraz jednym z celów pracy urządzenia ma być potwierdzenie istnienia wszechświatów równoległych.

Niektórzy fizycy od dawna sugerują, że to co dzieje się w CERN w Genewie, gdzie zlokalizowano LHC, może być niebezpieczne dla Ziemi, a nawet całego Wszechświata. Jest tak, ponieważ konsekwencje prowadzonych tam eksperymentów mogą być trudne do przewidzenia i potencjalnie katastrofalne.

Obecnie urządzenie usiłuje stworzyć miniaturowe czarne dziury. Jeśli to się powiedzie, może uda się też potwierdzić istnienie innych wszechświatów. Ten eksperyment szczególnie niepokoi krytyków LHC, z których wielu od dawna ostrzega, że stworzenie czarnej dziury w LHC spowoduje zniszczenie naszego wszechświata.

Naukowcy pracujący w CERN uspokajają, że nic takiego nam nie grozi, a celem badań prowadzonych w największym akceleratorze cząstek na świecie jest właśnie pogłębienie naszej wiedzy o fundamentach istnienia. Fizycy spodziewają się, że grawitacja może „wyciekać” do światów równoległych, a jeśli tak to miniaturowe czarne dziury mogą powstać również w LHC.

Źródło: InneMedium.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. Quasar 06.06.2022 16:24

  To tak jakby małpie dał brzytwę…

  Nic nie wiedzą, nie mają pojęcia jakie będą konsekwencje, i zupełnie nie będą w stanie tego powstrzymać…

  Mam nadzieję, że cywilizacje dużo bardziej rozwinięte nie pozwolą na te małpie eksperymenty

 2. woma123 07.06.2022 00:55

  Hi

  Nie masz racji , i wyglaszasz z palca wyssane opinie . Jak Ania Rubik nawołująca Elona do zaprzestania exploaeacji kosmosu i zajęcia się zwierzątkami na ziemi . Fizycy dużo wiedzą, co nie znaczy że wszystko. Tymi eksperymentami chcą poszerzyć naszą wiedzę . A Ty Quassar jesteś jak średniowieczny klecha , który neguje wszystko czego nie rozumie . Piszę to z przykrością , ale takie jest moje w tej kwestii zdanie

  duDuS

 3. robi1906 07.06.2022 15:05

  tutaj Quasar ma rację, “naukowcy” strzelają na ślepo, bowiem fizyka einsteinowska jest brednią wyssaną z palucha, nic z teorii nie zgadza się z wynikami eksperymentów.

  Woma123, proponuję byś przeczytała Franka Wilczka “Lekkość bytu” o eksperymentach z Cern, i jest to naukowiec jak najbardziej z głównego nurtu.

  Poza tym wierzę w to, że “diabły” pokazują nam przyszłość, jednym z nich jest film Mgła, pozatem warto obejrzeć bo naprawdę dobry dramat.
  https://www.youtube.com/watch?v=I0OyHJhw-jg

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.