Lewicowa gazeta zablokowała plebiscyt z powodu autorki „Harry’ego Pottera”

Opublikowano: 31.12.2021 | Kategorie: Kultura i sport, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1395

Lewicowy dziennik „The Guardian” nie chciał być gorszy od swojej konkurencji z tygodnika „Time”, dlatego zorganizował swój plebiscyt na człowieka mijającego roku. Został on jednak usunięty, gdy w głosowaniu zaczęła prowadzić J. K. Rowling, autorka serii „Harry Potter”, napiętnowana przez środowiska LGBT za rzekomą „transofobię”.

Tygodnik „Time” rokrocznie przyznaje tytuł „człowieka roku”. W tym roku tytuł ten przyznano Elonowi Muskowi, amerykańskiemu miliarderowi i właścicielowi koncernu Tesla, uznając go za „klauna, geniusza, wizjonera, przemysłowca, showmana”. Lewicowa konkurencja zdecydowała się z tego powodu zorganizować swój własny plebiscyt.

Czytelnicy „Guardiana” mogli więc oddawać głosy w internetowej sondzie. Po pewnym czasie została ona jednak zdezaktywowana, a jej wyniki usunięto. Jak znany dziennik nie podał żadnego powodu anulowania plebiscytu.

Można się jednak domyślić, że ma to związek z objęciem prowadzenia w ankiecie przez J.K. Rowling. Zniknęła ona bowiem z internetu właśnie wtedy, gdy autorka serii „Harry Potter” wskoczyła na pierwsze miejsce w zestawieniu.

Autorka od dłuższego czasu jest obiektem nagonki ze strony środowiska LGBTQWERTY. Wszystko za sprawą jej krytyki transseksualizmu. J.K. Rowling uznaje bowiem istnienie płci biologicznej, a nie „kulturowej”, dlatego niedawno krytykowała szkockie organy ścigania za możliwość identyfikowania się jako kobiety przez osoby oskarżane o dokonanie gwałtów.

W listopadzie ogłoszono, że pisarka nie będzie brana pod uwagę przy tworzeniu przez HBO specjalnego programu dotyczącego 20-lecia nakręcenia filmu na podstawie jej powieści.

Na podstawie: DailyWire.com
Źródło: Autonom.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.