Lepiszcze rządzącej koalicji po wyrzuceniu Gowina z rządu

Opublikowano: 11.08.2021 | Kategorie: Polityka, Publicystyka

Liczba wyświetleń: 1879

Gowin wyrzucony z rządu – grzmią wszystkie media. I w zależności od politycznego kierunku, który obsługują, albo się cieszą z rozpadu koalicji rządzącej, albo wieszają na Gowinie psy.

Za wcześnie, wydaje się, mówić o końcu Zjednoczonej Prawicy. Ona skończyła się w tym sensie, że przestała istnieć koalicja trzech partii prawicowych, które pod egidą Kaczyńskiego lepiła taką Polskę, jaką mamy dzisiaj. I wart zwrócić uwagę, że Gowina wyrzucono, a nie odszedł. Jak twierdzi premier Morawiecki ustami swego rzecznika, Gowin został wyrzucony z rządu, ponieważ nie zrealizował swojej części wdrażania Polskiego Ładu i podejmował „nierzetelne działania” w sprawie podatków.

To Gowin mówi, że wraz z jego dymisją skończyła się zjednoczona prawica. Nieco to pospieszne sformułowanie. Po pierwsze Gowin nie docenia, jak się zdaje, słodkiego smaku władzy, do którego przyzwyczaili się jego koledzy z partii Porozumienie. PiS nie bez kozery opowiada, że nie wszyscy posłowie Porozumienia pójdą za Gowinem. Ciekawe będzie sprawdzić to w praktyce, żeby się dowiedzieć, co przeważy: lojalność wobec lidera czy jednak chęć rządzenia. Dość podła jakość moralna naszych elit politycznych każe podejrzewać, że przedstawiciele PiS wiedzą, co mówią, obiecując rozłam w Porozumieniu. Bo też i jaki mają wybór: pozostać z Gowinem, który po oderwaniu go z koalicji pozostanie znanym politykiem stojącym na czele niewielkiej i nic nie znaczącej partyjki? Czy może grzać się blasku promieni Kaczyńskiego czekając na dywidendy z porzucenia Jarosława Gowina? Chyba znamy odpowiedź na to pytanie.

Zatem Zjednoczona Prawica nie przestała oddychać, ponieważ chętnych do wzięcia jakiejś części władzy będzie można w Sejmie znaleźć. Jest Kukiz ’15, jest Konfederacja, są wreszcie posłowie i senatorowie KO, którzy już parę razy głosowali razem z PiS. Czemu by więc nie mieli tego powtórzyć? Zatem pogłoski o końcu rządów Kaczyńskiego i jego sojuszników są wciąż jeszcze przesadzone.

Prawicowa opozycja więc niech jeszcze nie dzieli skóry na niedźwiedziu.

Istotne jest pytanie: co zrobi teraz Lewica? Jest w ważnym punkcie. Poseł Maciej Konieczny mówił niedawno, że jeżeli kwestie podatkowe (integralna część Polskiego Ładu) będą zgodne z oczekiwaniami Lewicy, to nie jest wykluczone, że ona za nimi zagłosuje. Ale mówił to wtedy, gdy nie było mowy o dymisji Gowina i wyjściu partii Porozumienie z koalicji. Teraz sytuacja jest nieco inna. Pojawi się pokusa, by zagrać z liberalną opozycją i doprowadzić do nieuchwalenia Polskiego Ładu. Skończy się to wtedy przedterminowymi wyborami.

Problem tylko w tym, że ich wynik nie musi być dla KO i jej sojuszników korzystny. Czy wyborcy Lewicy to zrozumieją? A zagłosowanie za prospołecznymi rozwiązaniami podatkowymi, może być przez ludzi docenione.

Trudny wybór.

Autorstwo: Karol Lewicki
Źródło: Strajk.eu


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.