Lekarze karani za krytykę restrykcji pandemicznych

Opublikowano: 13.10.2022 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1840

Lekarze, którzy krytykują środki przeciwpandemiczne, są karani i zastraszani – mówili niektórzy uczestnicy debaty w Kanadzie zatytułowanej „Examining Canada’s Covid Response” zorganizowanej przez Citizens’ Hearing. Uczestniczyli w niej dr Richard Schabas, były główny urzędnik medyczny Ontario, dr Chris Milburn, były szef oddziału ratunkowego Eastern Zone z Nova Scotia Health Authority oraz dr Eric Payne, neurolog dziecięcy i naukowiec z Alberty. Milburn i Payne byli napiętnowani z powodu kwestionowania restrykcji pandemicznych i nakazu szczepień.

Milburn został zwolniony ze stanowiska dyrektora oddziału ratunkowego w czerwcu 2021 roku. Podczas debaty zwrócił uwagę na pogłębiający się problem niezależności lekarzy w sposobie leczenia pacjenta. Lekarze zaczęli tracić tę wolność 20–30 lat temu, a pandemia dodatkowo przyspieszyła zjawisko. Milburn powiedział, że opieka medyczna jest coraz gorsza, ponieważ władzę nad nią sprawują biurokraci, którzy nie mają pojęcia o pomocy pacjentom i nie biorą pod uwagę rzeczywistych potrzeb danej społeczności. System sam się nie przystosuje i nie naprawi, ponieważ w środku siedzą biurokraci, którzy podejmują decyzje.

Milburn zauważył jeszcze, że wytyczne w czasie pandemii były formułowane przez Colleges of Physicians and Surgeons lub przez głównych urzędników medycznych, ale ludzie coraz mniej chętnie słuchali tych, których nazywano „ekspertami”. „Nazywamy głównego urzędnika medycznego »the top doctor«, co dla mnie jest śmieszne, ponieważ zasadniczo są to ludzie, którzy niezbyt dobrze radzili sobie w pracy klinicznej lub mieli za niewiele styczności z pacjentami, dlatego zmienili charakter pracy” – powiedział Milburn. „Zwykli lekarze pracujący na pierwszej linii zostali wywyższeni i zyskali status niemal boski, i mówili nam, co mamy robić: że mamy szczepić pacjentów, zakładać im maski, kazać im zostać w domach. A jeśli się do tego nie dostosują, to znaczy, że są złymi ludźmi, i większość z nas tak robiła”.

Payne zgodził się z uwagami Milburna, a do tego zaapelował o zakończenie straszenia i karania lekarzy, którzy ośmielają się wypowiadać przeciwko władzom medycznym. Wskazał też na dane z Alberty, Kolumbii Brytyjskiej i Ontario, które pokazują, że w ciągu ostatnich kilku miesięcy największą grupę zmarłych na COVID-19 stanowiły osoby po trzech dawkach szczepionki. „Dla tych osób prawdopodobieństwo zgonu, hospitalizacji, trafienia na oddział intensywnej terapii i zakażenia koronawirusem było najwyższe. 90 proc. zmarłych od połowy marca do pierwszego tygodnia kwietnia w Kolumbii Brytyjskiej stanowili potrójnie zaszczepieni.

Payne’owi wcześniej grożono wysłaniem na bezpłatny urlop za niezastosowanie się do nakazu szczepień nałożonego przez Alberta Health Service.

Lekarz powiedział, że podobną utratę autonomii lekarzy można zauważyć w Stanach Zjednoczonych. Przypomniał prawo wprowadzone 30 września w Kalifornii, które zakazuje lekarzom szerzenia dezinformacji związanych z COVID-19. W ten sposób określane są fałszywe informacje przeczące współczesnej nauce i standardowi opieki, a także błędne informacje celowo powtarzane przez lekarza. Za złamanie prawa lekarzom grozi utrata prawa wykonywania zawodu. W ten sposób powstało ministerstwo prawdy, a lekarze mają tę prawdę przekazywać pacjentom, powiedział Payne.

Autorstwo: Katarzyna Nowosielska
Źródło: Goniec.net


TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.