Lekarz zawieszony za przepisywanie iwermektyny

Opublikowano: 05.05.2022 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1484

Izba regulacyjna lekarzy w Ontario (Kanada) tymczasowo zawiesiła licencję doktora Patricka Phillipsa, lekarza rodzinnego, który jest znany z wypowiadania się przeciwko nakazom i ograniczeniom związanym z COVID-19. Poniższe wideo pochodzi sprzed 7 miesięcy.

College of Physicians and Surgeons of Ontario (CPSO) wcześniej skierowała sprawę Phillipsa do trybunału dyscyplinarnego lekarzy i chirurgów, twierdząc, że „zaangażował się w haniebne, niehonorowe lub nieprofesjonalne zachowanie” w związku z jego wypowiedziami w kwestiach związanych z pandemią COVID-19 , w tym postami w mediach społecznościowych i na innych platformach cyfrowych.

CPSO twierdził, że między sierpniem 2020 r. a wrześniem 2021 r. Phillips opublikował informacje w mediach społecznościowych, które zawierały „mylące, nieprawidłowe lub zapalne oświadczenia dotyczące szczepień, leczenia i środków zdrowia publicznego w związku z COVID-19”, w tym:

– niewłaściwe zgłaszanie zdarzeń niepożądanych po szczepieniu;

– niewłaściwe postępowanie z pacjentami/innymi osobami w związku ze szczepionkami przeciw COVID-19 oraz w związku z leczeniem i profilaktyką COVID-19, w tym nieodpowiednie przepisywanie leków; Niewłaściwe udzielanie zwolnień lekarskich w związku z COVID-19;

– niewłaściwa komunikacja z pacjentami/innymi osobami w związku ze szczepionkami, leczeniem i profilaktyką COVID-19;

– nieprofesjonalne zachowanie i komunikacja w miejscu pracy w szpitalu, w tym nieprzestrzeganie protokołów szpitalnych.

We wrześniu 2021 r. CPSO nałożyła również tymczasowe ograniczenia na Phillipsa, mówiąc, że odmówił współpracy w dochodzeniu w sprawie jego rzekomego rozpowszechniania dezinformacji, jednocześnie zabraniając mu przepisywania iwermektyny – środka przeciwpasożytniczego, którego zdaniem Health Canada nie należy stosować w leczeniu COVID-19 — a także fluwoksamina i atorwastatyna, w związku z wirusem.

CPSO zawiesiło licencję Phillipa z dniem 3 maja.

Phillips w reakcji na zawieszenie powiedział, że pozostaje wdzięczny za to, że służył swojej społeczności i „znajdzie sposób, aby służyć innym”.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.