Lekarz wydający zwolnienia od szczepień covidowych bez zarzutów

Opublikowano: 21.01.2024 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 2420

Medyczny organ regulacyjny w kanadyjskiej prowincji Alberta wycofał zarzuty o wykroczenie zawodowe przeciwko jednemu z lekarzy, który udzielał swoim pacjentom zwolnień ze szczepień przeciwko COVID-19.

Centrum Sprawiedliwości na rzecz Wolności Konstytucyjnych (JCCF), które reprezentowało lekarza, oświadczyło w komunikacie prasowym, że jest zadowolone, że Kolegium Lekarzy i Chirurgów Alberty (CPSA) zdecydowało się wycofać zarzuty przeciwko doktorowi Michalowi Princowi, który przyznał swoim pacjentom liczne zwolnienia ze szczepień przeciwko wirusowi COVID-19. „Nasz klient kierował się etycznie świętą i długoletnią zasadą »po pierwsze nie szkodzić«. Cieszymy się, że CPSA wycofała zarzuty, chociaż wolelibyśmy, aby zarzuty zostały wycofane w celu ochrony niezależności zawodowej, a nie na podstawie orzeczenia” – powiedział Andre Memauri, który współreprezentował prawnie Princa w imieniu JCCF. „Relacja zaufania między każdym lekarzem a jego pacjentami musi ponownie znaleźć się na pierwszym planie praktyki lekarskiej”.

Princ miał stawić się przed CPSA na pięciodniową rozprawę w marcu. Jednak rozprawa została odwołana po wycofaniu zarzutów 10 stycznia.

CPSA oskarżyła Princ w kwietniu zeszłego roku o nieprzestrzeganie prowincyjnych wymogów dotyczących zwolnienia ze szczepień przeciwko COVID-19 nałożonych na lekarzy w Albercie przez uczelnię, a także służby zdrowia Alberty i dyrektora medycznego Alberty.

Zarzuty wobec Princa zostały wycofane w związku z orzeczeniem sądu w Albercie z lipca 2023 r., w którym sędzia Barbara Romaine z Sądu Królewskiego Alberty orzekła w sprawie Ingram przeciwko Albercie, że politycy naruszyli ustawę zdrowotną prowincji, podejmując decyzje dotyczące nakazów związanych z COVID-19 bez zezwolenia. Orzeczenie sądu skutkowało unieważnieniem nakazów zdrowotnych.

JCCF zauważyło, że wielu mieszkańcom Alberty „wstrzyknięto szczepionkę przeciw COVID-19, ponieważ odmowa takiego leczenia skutkowałaby utratą pracy”.

„Wielu studentom podano zastrzyk, ponieważ niezaszczepienie szczepionki skutkowałoby zawieszeniem lub wydaleniem z uniwersytetu. Wielu nastolatków i młodych dorosłych, czyli grupy demograficznej niezagrożonej przez COVID-19, zdecydowało się na zastrzyk tylko dlatego, że chcieli nadal uprawiać sport i uczestniczyć w zajęciach rekreacyjnych. Wielu mieszkańców Alberty i innych Kanadyjczyków zostało zwolnionych za odmowę wstrzyknięcia substancji, co do której nie ma długoterminowych danych dotyczących bezpieczeństwa i nie mogli pobierać ubezpieczenia pracowniczego” – stwierdził JCCF (chodzi o odmowę wypłacania postojowego i zasiłku dla bezrobotnych — przypis WM).

Prezes JCCF, John Carpay, zauważył: „Kolegium Lekarzy i Chirurgów Alberty naruszyło zasadę etyczną świadomej i dobrowolnej zgody na leczenie, grożąc lekarzom utratą licencji, jeśli dokonają oni niezależnej oceny klinicznej na temat bezpieczeństwa i skuteczności leczenia nowych szczepionek, dla których nie istniały długoterminowe dane dotyczące bezpieczeństwa”.

Princ jest lekarzem medycyny rodzinnej z 49-letnim doświadczeniem. W Kanadzie przebywa od 1989 r., kiedy wyemigrował do niej z Czechosłowacji, która wówczas znajdowała się pod rządami komunistycznymi.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Na podstawie: LifeSiteNews.com
Źródło: Goniec.net


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. LichoNiespi 21.01.2024 13:27

    …jak napisano….ludzie nie chcieli szczypawki ale przyjeli szczypawke azeby nie tracic dobrej pracy i kasy, inni przyjeli azeby nie byc usunientym z uczelni, ze szkoly, jeszcze inni przyjeli azeby mogli podruzowac samolotami itd itd itd….wiec majom, beda mieli to na co zasluzyli….ja stracilem dobrom prace i kase, przez caly rok nie moglem znalezc innej pracy gdyz …niewierzylem i nie wierze w te cudownom szczypawke…………………………………………………………………………..
    kto jest temy winny….oczywiscie ze nie prezydent, nie szanowny pan premier, nie winna jest grupa specjalistow lekarzy , nie winny jest minister zdrowia……
    ..winny jest tej bezdomny ,bez kasy czlowiek na ktorego mozna wylac wszelkie brudy…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.