“Lekarz homoseksualistów” właśnie przyznał, że jest gejem

Opublikowano: 25.01.2019 | Kategorie: Seks i płeć, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2261

David Matheson, który przez wiele lat “leczył homoseksualizm” oficjalnie przyznał, że krzywdził w ten sposób ludzi, a teraz sam planuje związać się z mężczyzną

Matheson to mormon, który stał się znany jako promotor metod pseudoterapeutycznych, o których twierdził, że pozwalają homoseksualnym mężczyznom stać się heteroseksualistami, a przynajmniej żyć szczęśliwie w związkach z kobietami. Jest autorem książki “Zostań pełnym mężczyzną”. We wtorek zamieścił na swoim profilu facebookowym wyznanie, w którym potwierdza wcześniejsze doniesienia o tym, że teraz sam zamierza tworzyć homoseksualny związek.

Od pewnego czasu krążyły plotki na ten temat, a zainteresowanie orientacją Mathesona przybrało na sile, kiedy w niedzielę jeden serwisów poświęconych prawom osób LGBT upublicznił prywatny wpis z facebookowego profilu Richa Wylera, który również jest znanym orędownikiem “konwersji” gejów, założycielem organizacji People Can Change. Post Wylera zawierał m.in. informację: “David stwierdził, że życie jako singiel, w celibacie, nie odpowiada mu i szuka męskiego partnera”.

W wtorek na swoim wallu odniósł się do tego sam David Matheson, który potwierdził wcześniejsze domysły. Napisał, że zdecydował się rozwieść z kobietą, która była jego żoną przez ponad 30 lat, a żyć z mężczyzną. “Rok temu zdałem sobie sprawę, że muszę w swoim życiu wprowadzić istotne zmiany. Dotarło do mnie, że nie mogę dłużej żyć w związku małżeńskim. Nadszedł czas, by przyznać, że jestem gejem”.

Matheson jednocześnie przeprosił wszystkie osoby, które mógł skrzywdzić w wyniku stosowanych wcześniej przez siebie pseudonaukowych metod “leczenia” z homoseksualizmu. Ten rodzaj “terapii” opierał się głównie na rozmowach, jednak niektórzy ze stosujących ją homofobicznych fanatyków dodawali do arsenału środków np. elektrowstrząsy. Metody te zostały zdecydowanie potępione przez Amerykańskie Towarzystwo Medyczne. Winą za swoją wcześniejszą szkodliwą aktywność Matheson obarczył “system oparty na wstydzie i homofobii”, na którym opiera się kościół mormonów, a w nauczaniu którego został wychowany. “Żyłem zamknięty w więzieniu własnej ideologii” – przyznał.

Napisał, że jego wcześniejsze przekonania wynikały z “homofobii i ograniczenia umysłowego. Szczerze przepraszam za te błędy i krzywdę, jaką wyrządziłem pewnym ludziom.” – napisał świeżo upieczony gej. Twierdzi jednocześnie, że nie odrzuca w zupełności swojego wcześniejszego życia ani pracy. Po prostu dostrzega w nich błędy.

Autorstwo: PJ
Źródło: Strajk.eu


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.