Lekarka przed sądem za mówienie prawdy

Opublikowano: 02.12.2019 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1929

Dr Aneta Borczyk – Kotwas przed sądem za mówienie prawdy.

Czy negowanie medialnych epidemii to zaprzeczanie aktualnej wiedzy medycznej? Za co, ta ceniona przez rodziców małych pacjentów, lekarka ma sprawę dyscyplinarną? Za poniższe słowa wypowiedziane podczas protestu Stop NOP w 2018 r.:

„Witam wszystkich. Szczęść Boże nam, naszym dzieciom i tym wszystkim decydentom, którym rzeczywiście chyba odebrało rozum. Niech im Pan Bóg rozum zwróci. Jestem lekarzem z 24-letnim stażem, pediatrą. Pracowałam najpierw w przychodni, później 10 lat na oddziale zakaźnym, dziecięcym. Także przez te 10 lat dużo widziałam. Mogę powiedzieć, że to co się nam wmawia, te wszystkie epidemie, to jest jedno wielkie kłamstwo. Około roku 2004 – 5, przed wprowadzeniem szczepionki pnemokokowej do obrotu, na naszym oddziale było przeprowadzone badanie trwające dwa lata, sponsorowane nie wiem przez kogo. Ministerstwo, firmy farmaceutyczne – nie mam pojęcia. W każdym razie szpital nie płacił. Pobieraliśmy wymazy z nosa, z gardła, z krwi – szukając pneumokoków przez te dwa lata. Moja szefowa oświadczyła po tym badaniu, że nie znaleźliśmy na naszym oddziale, choć nie u wszystkich dzieci były badanie, przez całe dwa lata nie znalazła się ani jedna ta bakteria. Po prostu wynik był zerowy. Natomiast teraz jest to bakteria bardzo częsta i ja na przykład w swoim gabinecie, bo obecnie tylko tam przyjmuję, bo tak jak pan doktor przede mną mówił, musiałam odejść z przychodni, bo tam musiałabym się poddać całemu systemowi. Więc w moim gabinecie prywatnym, mam taką statystykę, że na 15 wymazów dodatnych w kierunku pneumokoków, 11 z tych dzieci było zaszczepionych Prevenarem, natomiast 4 nie. No chyba ten wynik powinien być odwrotny. Stałam również przed sądem lekarskim poznańskim, gdzie nie dostałam grzywny, ale została mi udzielona nagana. Za to, że informuję pacjentów o powikłaniach, wymienionych w ulotce szczepionki producenta.”

Kolejne posiedzenie już wkrótce. Wspierajmy dobrych lekarzy!

Źródło: StopNOP.com.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 22, średnia ocena: 4,86 (max 5)
Loading...

TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
polach
Użytkownik
polach

Wszędzie patologie sady, policja, urzędy, szpitale itp a winni pławią się w słońcu na wakacjach gdy inni cierpią przez ich kłamstwa, oszustwa i manipulacje danymi etc..trują nas w imię prawa które sami ustalili…

Dawid
Użytkownik
Dawid

Spoko kobieta. Wielki szacunek dla niej.

rici
Użytkownik
rici

Podobna sytuacja jak z dr.Hammerem, za opublikowanie ksiazki “Nowa germanska medycyna” , za opublikowanie tej ksiazki trafil na dwa lata do wiezienia, zostal pozbawiony prawa wykonywania zawodu . Jedynie to ze mial kilka patentow z medycyny, to pozwolilo mu przezyc.