“Led Zeppelin I” oraz “Cień wielkiej góry”

Opublikowano: 02.04.2019 | Kategorie: Audycje, podcasty i vlogi

Liczba wyświetleń: 3252

W pierwszym odcinku podcastu “Prawie Zdarta Płyta” o dwóch niesamowicie ważnych płytach w historii muzyki rockowej. Jedna z nich znana na arenie globalnej, druga na naszym lokalnym podwórku.

“Led Zeppelin I” (właściwie “Led Zeppelin”) – tę płytę grupy Led Zeppelin zna każdy, kto słucha szeroko pojmowanych rockowych brzmień. Sam zespół, a w szczególności ta płyta, zapoczątkowały nurt i falę, na której obecne zespoły płyną po dziś dzień.

“Cień wielkiej góry” – w 1975 roku na naszym polskim podwórku muzycznej nie działo się tyle, co na Zachodzie. Mimo to czterech facetów w warszawskim studiu PWSM stworzyło płytę przełomową. Pokazali, że Polacy potrafią grać jak King Crimson czy Genesis. “Cień wielkiej góry” grupy Budka Suflera jest tego idealnym dowodem.

Nadstawiajcie uszy i miłego słuchania!

Źródła: PrawieZdartaPlyta.pl, YouTube.com


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.