Leczenie w Rosji Covid-19 gumą do żucia

Opublikowano: 19.06.2021 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1589

Rosyjskie Ministerstwo Obrony rozpoczęło tworzenie nowego leku przeciwwirusowego COVID-19 w postaci gumy do żucia.

Jak donosi RIA Novosti, powołując się na źródło zbliżone do resortu wojskowego, prace prowadzone są w 48. Centralnym Instytucie Badawczym, który wcześniej uczestniczył w tworzeniu szczepionki Sputnik V. „Połączenie dostępnej formy stosowania z dobroczynnymi właściwościami leku zapewni pozytywny efekt w walce z rozprzestrzenianiem się nowego zakażenia koronawirusem” – powiedział informator w RIA.

Dodał, że Ministerstwo Obrony opracowuje także lek przeciwko koronawirusowi w postaci pastylki. „Po zakończeniu prób ta szczepionka zostanie włączona do różnych schematów leczenia i będzie stosowana jako dodatek do istniejących mechanizmów stosowania leków zapobiegawczych” – poinformowano RIA Novosti.

Teraz rosyjscy lekarze będą mieli trudności z leczeniem Covid-19, ponieważ programy zatwierdzone przez Ministerstwo Zdrowia stopniowo tracą skuteczność. Najprawdopodobniej jest to spowodowane mutacjami wirusa, który w ciągu półtora roku pandemii „nieco zmienił oblicze” – powiedział 10 czerwca Denis Protsenko, naczelny lekarz szpitala nr 40 w Kommunarce.

Źródło oryginalne: Finanz.ru
Źródło polskie: NEon24.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. BANDZIORkaq 19.06.2021 15:21

    No tak, leki na przeziębienie często są w postaci gum do żucia lub lizaków:)

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.