Le Pen nie szerzyła mowy nienawiści

Opublikowano: 05.05.2021 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1758

Marine Le Pen została uniewinniona ze stawianego jej zarzutu o propagowanie mowy nienawiści. Szefowa francuskich narodowców była oskarżona z powodu publikacji zdjęć z egzekucji dokonywanych przez tak zwane Państwo Islamskie, będących odpowiedzią na porównywanie jej partii z islamskimi ekstremistami.

Le Pen nie była jedyną osobą sądzoną za rzekome propagowanie mowy nienawiści. Przed sądem stanął także europoseł Gilbert Collard, czyli jej partyjny kolega ze Zjednoczenia Narodowego (RN). Prokuratura w obu przypadkach domagała się 5 tysięcy euro grzywny.

Politycy RN stanęli przed wymiarem sprawiedliwości z powodu publikacji w mediach społecznościowych. W grudniu 2015 roku zamieścili na „Twitterze” zdjęcia ukazujące okrucieństwo wspomnianego ISIS. Jedno z nich pokazywało zamordowanego amerykańskiego dziennikarza, drugie jordańskiego pilota, natomiast trzecie żołnierza syryjskiej armii rozjechanego czołgiem przez islamskich ekstremistów.

Francuska prokuratura uznała, że publikacja fotografii była rozpowszechnianiem wiadomości o brutalnym charakterze, a także mogła naruszać godność osoby ludzkiej. Z tego powodu Le Pen została pozbawiona immunitetu i wezwana na badania psychiatryczne. Sam proces szefowa narodowców uznała za typowo polityczny.

Ostatecznie sąd w Nanterre w Paryżu uznał zdjęcia za rzeczywiście brutalne, lecz mieszczące się w granicach protestu politycznego i prawa do wolności słowa. W ten sposób Le Pen i Collard mieli przyczynić się do rozwoju debaty publicznej, „o ile przemoc nie zostanie znormalizowana”.

Na podstawie: nacjonalizm.wordpress.com
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.