Laburzyści chcą zlikwidować Universal Credit!

Opublikowano: 27.09.2018 | Kategorie: Polityka, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1770

Wszystko wskazuje na to, że laburzyści chcą zlikwidować zasiłek powszechny Universal Credit wprowadzony przez Partię Konserwatywną w 2013 r. Partia Pracy uważa, że jest on elementem „toksycznego systemu opieki społecznej”, który w ostatnich latach wpędził w biedę tysiące brytyjskich rodzin.

Margaret Greenwood – minister ds. pracy i emerytur w gabinecie cieni Partii Pracy, wygłosi dziś przemówienie na dorocznej konferencji laburzystów w Liverpoolu. Greenwood wypunktuje „toksyczny system opieki społecznej”, którego głównym elementem jest zasiłek powszechny Universal Credit. Według Partii Jeremy’ego Corbyna Universal Credit przyczynił się bowiem do znacznego zubożenia społeczeństwa i wpędzenia w biedę tysięcy rodzin na Wyspach.

Do niedawna Partia Pracy chciała jedynie „wstrzymać i naprawić” Universal Credit, ale teraz wszystko wskazuje na to, że partia zaostrzyła w tym względzie swoje stanowisko. Greenwood uważa, że flagowa reforma Partii Konserwatywnej, w wyniku której jeden zasiłek powszechny zlikwidował sześć odrębnych dotychczas zasiłków (income based Jobseeker’s Allowance, Working Tax Credit, Child Tax Credit, Housing Benefit, income based Employment and Support Allowance i Income Support), okazała się porażką.

Doniesienia o tym, że na skutek wprowadzenia Universal Credit tysiące Brytyjczyków pogrążyło się w długach, zaczęło zalegać z czynszem i rozpoczęło korzystanie z banków żywności, płyną do Londynu z całego kraju. “Niczego nie wykluczamy, ponieważ myślimy, że warto jest szczegółowo przeanalizować sprawę zanim podejmie się decyzję” – powiedziała Margaret Greenwood w wywiadzie dla dziennika „Daily Mirror”.

Ale likwidacja Universal Credit to nie jedyna zmiana, jaką laburzyści chcą zaproponować w systemie opieki społecznej. Greenwood chce także skończyć z polityką karania mieszkańców Wysp za niestawianie się w terminie na spotkania z doradcami Job Centre. Poza tym minister w laburzystowskim gabinecie cieni chce wprowadzić zasadę, zgodnie z którą wysokość zasiłku będzie korygowana o wskaźnik inflacji w Wielkiej Brytanii.

Źródło: PolishExpress.co.uk


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Fenix 28.09.2018 09:54

    Pytam czy ministrowe, politycy i rząd WB, także utrzymują się z Universal Credit ? Równy udział każdego w WB.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.