Kyle Rittenhouse może pozwać Bidena

Opublikowano: 02.10.2020 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2095

Adwokat Kyle’a Rittenhouse’a zapowiedział złożenie pozwu przeciwko kandydatowi na prezydenta Stanów Zjednoczonych, Joe Bidenowi. Rittenhouse, który w obronie własnej zastrzelił dwóch lewackich bojówkarzy, został bowiem bohaterem klipu polityka Partii Demokratycznej. Jest w nim przedstawiony jako terrorysta przynależący dodatkowo do ruchu białej supremacji.

Proces Rittenhouse’a rozpoczął się w ubiegłym tygodniu, elektryzując amerykańską opinię publiczną. Siedemnastolatek jest w nim oskarżony o umyślne zabójstwo pierwszego stopnia, za co grozić może nawet dożywotnie pozbawienie wolności. Obrona Rittenhouse’a twierdzi jednak, że jej klient zabił dwóch uczestników protestów w mieście Kenosha, ponieważ działał w obronie własnej.

Sprawa nastolatka stała się także jednym z elementów kampanii przed wyborami prezydenckimi w Ameryce. Biden w swoim spocie przypomniał, że urzędujący prezydent Donald Trump nie chciał odciąć się od Rittenhouse’a, broniąc jego prawa do samoobrony. Jednocześnie nastolatek został w pięćdziesięciosekundowym materiale zrównany ze zwolennikami białej supremacji.

Z tego powodu prawnik Rittenhouse’a, Lin Wood, zapowiedział pozwanie w imieniu swojego klienta byłego amerykańskiego wiceprezydenta i jego sztab. Biden miał według Wooda fałszywie go oskarżyć oraz naruszyć prawa nastolatka, ponieważ nie przynależy on do żadnej milicji stworzonej przez zwolenników białej supremacji. Ponadto obrona Rittenhouse’a utrzymuje, że jej klient nie popełnił zbrodni, lecz bronił się przed anarchistami i zwolennikami ruchu „Black Lives Matter”.

Na podstawie: FoxNews.com
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.