Dietę nazwano „specjalnym wrogiem” różnorodności

Opublikowano: 03.12.2015 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 2

Studenci z University of Maryland będą mieli okazję do wzięcia udziału w kursie organizowanym przed departament badań tej uczelni.

„Wstęp do badań na temat tłuszczu” nie będzie uważał „otyłości” za problem społeczny czy medyczny, według programu umieszczonego w internecie. Zamiast tego, kurs podejdzie do otyłości jako do „aspektu ludzkiej różnorodności, doświadczenia i tożsamości”.

Program mówi, iż będzie on „funkcjonował jako wstęp do ostatniego pola (naukowego – przyp. tłum.), znanego jako “Badania na temat tłuszczu””. Pole to, wg programu, „nie dotyczy zwalczania otyłości, ale oferuje trwałą krytykę anty-tłuszczowych nastrojów, dyskryminacji i polityki”.

Jednym z czytań na kursie będzie artykuł pt. „Mój ślub był doskonały – i byłam gruba jak cholera przez cały czas”. Kolejnym będzie „Manifest wyzwolenia tłuszczu”, który znakuje lekarzy zajmujących się dietą, dietetyczne pokarmy i książki opisujące zdrowe żywienie jako „specjalnych wrogów”.

Studenci będą zobowiązani do przejrzenia strony internetowej stowarzyszenia NAAFA, które zamierza „dostarczyć narzędzia ludziom otyłym w celu ich usamodzielnienia poprzez edukację publiczną, rzecznictwo i wsparcie”.

Kurs odbędzie się w terminie 4-22 stycznia.

Tłumaczenie: Girion
Na podstawie: CampusReform.org
Źródło: UderzWFalsz.wordpress.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Szurnięty Mędrzec
Użytkownik
Szurnięty Mędrzec

Do organizatorów- p******** się, ludzie i tak was będą mieli w dupie. Muszę się położyć.

jeszcze
Użytkownik
jeszcze

„dostarczyć narzędzia ludziom otyłym w celu ich usamodzielnienia poprzez edukację publiczną, rzecznictwo i wsparcie”.
Mają na myśli balkoniki oczywiście :) a tym jeszcze szczęśliwszym wózki inwalidzkie :)