Kurhany, kopce i fortyfikacje w Puszczy Białowieskiej

Opublikowano: 13.10.2022 | Kategorie: Audycje, podcasty i vlogi

Liczba wyświetleń: 811

Odkrywanie śladów przeszłości ziem Polskich od zawsze wzbudzało ciekawość i entuzjazm. Niekiedy można odnieść wrażenie, że do 966 roku ludzie, którzy później stworzyli państwo Polskie, nie istnieli i nie stworzyli żadnej kultury. O tym, że jednak na ziemiach polskich od zawsze istniały zaawansowane ośrodki cywilizacyjne dowiadujemy się z badań archeologicznych, które uchylają rąbka tajemnicy. Niesłychanie ciekawe informacje docierają do nas z Puszczy Białowieskiej. Badacze, którzy rozpoczęli w tym miejscu prace już w 2017 roku właśnie podzielili się swoimi spektakularnymi wynikami. W tym przypadku mamy do czynienia z doniesieniami, które mogą zmienić sposób postrzegania przeszłości Polski i Polaków. Okazuje się, że odległe lata temu puszcza Białowieska była niezwykłym ośrodkiem cywilizacyjnym. Badacze wśród gęsto porośniętych drzew zlokalizowali kilkaset obiektów w tym setki kurhanów grzebalnych, kopców o zróżnicowanej funkcji a co ciekawe, odnaleźli także pozostałości po starożytnych polach uprawnych. Te odkrycia wskazują jasno – to miejsce w odległej przeszłości było wyjątkowe.

Źródło: YouTube.com


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.