Kubańscy lekarze nominowani do Pokojowej Nagrody Nobla

Opublikowano: 04.02.2021 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 992

Prezydent Republiki Południowej Afryki Cyril Ramaphosa wyraził swoją wdzięczność za bezinteresowną i niezłomną pomoc narodu i rządu kubańskiego dla jego kraju w walce z pandemią koronawirusa. Ogłosił przy okazji, że jego rząd nominuje kubańskie brygady medyczne do Pokojowej Nagrody Nobla.

W telewizyjnym orędziu do narodu, dotyczącym strategii działań w celu zwalczania epidemii COVID–19, prezydent RPA zwrócił się z gorącymi podziękowaniami do Kubańczyków. Podkreślił, że ten mały naród wyspiarski okazał swoją solidarność z krajami najbardziej dotkniętymi pandemią i bohatersko wysłał w różne strony świata ponad 3700 lekarzy, aby pomóc innym w walce z COVID-19.

Ramaphosa zadeklarował, że w uznaniu tych zasług rząd RPA zdecydował się przygotować i złożyć nominację Międzynarodowego Kontyngentu Lekarzy Specjalizujących się w Sytuacjach Katastrof i Śmiertelnych Epidemiach (tzw. Brygad Henry’ego Reeve’a) do Pokojowej Nagrody Nobla w 2021 roku. Mówiąc o tym prezydent przypomniał, że w samej tylko Afryce kubańscy lekarze wyleczyli w 2020 roku ponad 38 000 osób.

„Grupy kubańskiego personelu medycznego są ciągle obecne i aktywne w wielu miejscach, w tym w naszym kraju” – podkreślił Ramaphosa. W samym RPA od kwietnia ubiegłego roku na pierwszej linii frontu walki z pandemią działa ponad 200 kubańskich medyków. „Składamy nasze najszczersze podziękowania im oraz narodowi kubańskiemu za tę wielką demonstrację solidarności i człowieczeństwa” – powiedział prezydent.

Autorstwo: Dominik Pieniądz
Źródło: Strajk.eu


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.