Kuba rozpoczęła likwidację systemu dwóch walut

Opublikowano: 23.10.2013 | Kategorie: Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 352

Kubańskie władze zatwierdziły plan likwidacji systemu dwuwalutowego, licząc, że pozwoli to na przywrócenie wartości i roli peso jako waluty narodowej. Unifikacja przeprowadzana będzie stopniowo i ma się zakończyć za półtora roku.

Od 1994 roku na Kubie w użyciu są dwie waluty: zwykłe peso (CUP) i konwertowane peso (CUC). CUC wymieniane jest według kursu na 1 dolara, podczas gdy wartość CUP jest 25 razy mniejsza. Na rachunkach państwowych notowania CUP i CUC utrzymują się na poziomie jeden do jednego.

W CUP na wyspie wypłacane są wynagrodzenia, w tym peso wyrażone są ceny kubańskich towarów. CUC używane jest natomiast głównie w branży turystycznej i handlu towarami importowanymi.

Źródło: Głos Rosji

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek Zostań pierwszą osobą, która oceni wartość tego wpisu!
Loading...

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.